Motoryzacja - spaliny

Artykuły - Spaliny (17)

 • Nietrafiony pomysł rządu będzie kosztował miliony!

  Nietrafiony pomysł rządu będzie kosztował miliony!

  Kilka dni temu pisaliśmy o tym, w jaki sposób rządowe plany walki ze smogiem sparaliżować mogą prace stacji kontroli pojazdów. Pomysły gabinetu Beaty Szydło - w nieoficjalnych rozmowach - krytykują też policjanci.
 • Zła jakość powietrza. O wjeździe decyduje tablica rejestracyjna!

  Zła jakość powietrza. O wjeździe decyduje tablica rejestracyjna!

  W zeszłym miesiącu władze czterech światowych metropolii - Aten, Madrytu, Meksyku i Paryża - zapowiedziały, że podejmą "radykalne kroki" w celu poprawy jakości powietrza. Jeden z pomysłów zakłada np. całkowity zakaz wjazdu pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, niezależnie od spełnianej przez nie normy emisji spalin.
 • Autem sprzed 1997 roku do Paryża już nie wjedziesz!

  Autem sprzed 1997 roku do Paryża już nie wjedziesz!

  1 lipca 2016 roku weszły w życie przepisy zakazujące wjazdu do Paryża samochodom wyprodukowanym przed 1997 rokiem. Ma to być element walki o lepsze powietrze w stolicy Francji.
 • Niemcy oskarżają Fiata. Mają rację, a może to blef?

  Niemcy oskarżają Fiata. Mają rację, a może to blef?

  Wygląda na to, że afera dotycząca stosowania nielegalnego oprogramowania zaniżającego emisję spalin w autach koncernu Volkswagena jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.
 • Modele Opla i Mercedesa do serwisu! Chodzi o emisję spalin

  Modele Opla i Mercedesa do serwisu! Chodzi o emisję spalin

  630 tys. samochodów trafić ma do niemieckich serwisów w związku z aferą wywołaną w zeszłym roku przez Volkswagena. Co ciekawe, wśród aut, które będą musiały odwiedzić ASO, znalazły się też modele Opla i Mercedesa!
 • Mitsubishi przyznało się to zaniżania emisji spalin

  Mitsubishi przyznało się to zaniżania emisji spalin

  Po skandalu z zaniżaniem rzeczywistej emisji spalin przez Volkswagena, kolejny producent przyznał się do mataczenia przy testach zużycia paliwa.
 • Volkswagen za oszustwa zapłaci 45 mld dolarów? I odkupi auta?

  Volkswagen za oszustwa zapłaci 45 mld dolarów? I odkupi auta?

  Pozew wniesiony przez resort sprawiedliwości USA przeciwko Volkswagenowi za manipulowanie pomiarem emisji spalin może kosztować ten koncern ponad 45 miliardów dolarów - pisze agencja dpa.
 • Producenci samochodów ostrzegają: Wycofamy diesle z rynku!

  Producenci samochodów ostrzegają: Wycofamy diesle z rynku!

  W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że w wyniku afery okrzykniętej przez media mianem "Dieselszwindel", z europejskich rynków zniknąć może większość popularnych aut z silnikami wysokoprężnymi.
 • Wytniesz filtr cząstek stałych - stracisz dowód rejestracyjny!

  Wytniesz filtr cząstek stałych - stracisz dowód rejestracyjny!

  Wygląda na to, że jesteśmy właśnie świadkami końca pewnej ery. Niewykluczone, że w najbliższej dekadzie z europejskich ulic niemal zupełnie znikną osobowe samochody z silnikami wysokoprężnymi!
 • Wyciąłeś DPF? Możesz mieć kłopot!

  Wyciąłeś DPF? Możesz mieć kłopot!

  W Krakowie będzie więcej kontroli samochodów pod kątem jakości spalin. Miasto przekazało we wtorek policji trzy specjalistyczne urządzenia - analizatory do sprawdzania, czy pojazdy spełniają normy emisji. To kolejny krok w walce ze smogiem.