spalenie

Artykuły - Spalenie (23)

 • Wyrok za spalenie wozu TVN24. Dwa lata więzienia i 780 tys. zł

  Wyrok za spalenie wozu TVN24. Dwa lata więzienia i 780 tys. zł

  Dwaj oskarżeni usłyszeli wyroki za podpalenie wozu transmisyjnego TVN24 podczas zamieszek 11 listopada 2011 roku.
 • Podpalają ciała zmarłych - tak okazują im szacunek

  Podpalają ciała zmarłych - tak okazują im szacunek

  To najdziwniejsze i - przynajmniej z naszego punktu widzenia - najbardziej makabryczne rytuały pogrzebowe. Mimo to warto je poznać, aby unaocznić sobie, jak różnie w dalekich zakątkach świata może być postrzegane oddawanie czci zmarłym.
 • Prawomocny wyrok dożywocia za spalenie żony

  Prawomocny wyrok dożywocia za spalenie żony

  Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał we wtorek karę dożywotniego więzienia dla Andrzeja K., który w marcu 2011 roku oblał żonę benzyną i podpalił. Kobieta kilka dni później zmarła w szpitalu.
 • Tłum spalił "czarownicę"

  Tłum spalił "czarownicę"

  20-letnią matkę, oskarżoną o posłużenie się czarami do zabicia małego chłopca, spalono żywcem w Papui-Nowej Gwinei. Linczu dokonała rodzina dziecka, na oczach setek ludzi, którzy uniemożliwili interwencję straży pożarnej i policji.
 • Nastolatek spalił kota

  14-latek z Radlina (woj. śląskie) odpowie za spalenie kota. Porzucone, martwe zwierzę znalazła przed drzwiami swojego mieszkania 61-letnia kobieta. Teraz o dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.
 • ONZ: Ukarać żołnierzy USA, którzy spalili Koran

  ONZ: Ukarać żołnierzy USA, którzy spalili Koran

  ONZ zażądała ukarania amerykańskich żołnierzy sił NATO w Afganistanie, którzy w zeszłym tygodniu w bazie USA spalili egzemplarze Koranu. Incydent ten wywołał skandal i kilkudniowe gwałtowne protesty wśród miejscowej ludności.
 • Dożywocie za śmiertelne pobicie kobiety i spalenie zwłok

  Na karę dożywotniego więzienia skazał sąd w Poznaniu Ryszarda N., który wraz z Magdaleną Sz. śmiertelnie pobił młodą kobietę, a następnie spalił jej zwłoki - poinformował w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu sędzia Jarema Sawiński. Magdalena Sz. została skazana na 15 lat więzienia.