spalarnie śmieci

Artykuły - Spalarnie śmieci (4)

 • Samorządy wolą palić śmieci

  Samorządy wolą palić śmieci

  Gdyby zrealizować wszystkie planowane inwestycje, gminy mogłyby przeznaczać do spalenia ponad 60 proc. komunalnych śmieci. Sęk w tym, że wkrótce 65 proc. odpadów musi trafiać do recyklingu.
 • Warszawa stawia na spalarnie śmieci. Eksperci krytykują

  Warszawa stawia na spalarnie śmieci. Eksperci krytykują

  Warszawa, podobnie jak inne polskie miasta, boryka się z problemem śmieci. Trzy czwarte odpadów wytwarzanych w stolicy, nie jest segregowanych, a miasto chce rozbudowywać spalarnie śmieci. - Koszty gospodarowania odpadami rosną i stwierdzenie, że możemy je zmniejszyć, spalając odpady, jest nieprawdą - ocenia ekspert.
 • Gospodarka odpadami. Konieczny jest spójny plan działania

  Gospodarka odpadami. Konieczny jest spójny plan działania

  Największym wyzwaniem w gospodarce odpadami jest brak perspektyw co do tego, jak będzie wyglądał system w perspektywie kilku lat. Nie możemy budować na potęgę spalarni odpadów, bo biorąc po uwagę przewidziane prawem wymagane poziomy recyklingu w końcu zabraknie wsadu do spalania - mówi Interii Anna Sapota, wiceprezes ds. relacji rządowych w Europie Północno-Wschodniej firmy TOMRA działającej na rynku urządzeń do sortowania i automatów do opakowań zwrotnych.
 • Nowe rozwiązania dla sektora gospodarki odpadami. "Śmieciowy" problem zniknie?

  Nowe rozwiązania dla sektora gospodarki odpadami. "Śmieciowy" problem zniknie?

  Ministerstwo Klimatu przedstawiło projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zamiast wyczekiwanych przepisów dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producentów w sektorze gospodarki odpadami, pojawiły się propozycje, które mają pomóc w zrealizowaniu celu 50 proc. recyklingu na 2020 roku. O ich ocenę zapytaliśmy ekspertów.