spalanie kalorii

Artykuły - Spalanie kalorii (3)

Filmy - Spalanie kalorii (3)

  • Kiedy spalamy najwięcej kalorii?

    Na łamach magazynu „Current Biology” ukazały się ostatnio badania udowadniające, że późnym popołudniem i wczesnym wieczorem spalamy o 10% więcej kalorii niż w innych porach dnia. Dietetyk Urszula Somow opowiedziała o szczegółach badań i ich wpływie na żywienie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Mało czasu na ćwiczenia? Są inne sposoby spalenia kalorii

    Regularne ćwiczenia, bieganie, pływanie – to oczywiście najbardziej skuteczne sposoby spalenia nadmiaru kalorii. Ale co wtedy, gdy obowiązki zawodowe i domowe nie pozwalają na znalezienie choćby pół godziny na trening? Pocieszające jest, że mniej intensywne codzienne zajęcia także pochłaniają zbędne kalorie, i to dość znaczące ilości!
  • Ten trening to pogromca kalorii!

    Oto nowy rodzaj treningu, który już robi furorę w Stanach Zjednoczonych! Ale uwaga – jeśli chcecie uczestniczyć w tych zajęciach, musicie zostawić wszelkie uprzedzenia za drzwiami. Strip Hop to bowiem ćwiczenia, które, jak sama nazwa wskazuje, są połączeniem hip-hopowego stylu tańca i... striptizu. To dlatego w choreografii obecne są zmysłowe, a nawet lekko erotyzujące ruchy. Intensywny trening strip-hopowy jest ukierunkowany przede wszystkim na nogi, ramiona, mięśnie szyi, tułowia i pośladkowe wielkie. Instruktorzy obiecują, że w ciągu jednej godziny ćwiczeń można spalić 800 kalorii. Zapewniają też, że dzięki tego rodzaju aktywności każdy odkryje w sobie seksapil, i to bez względu na płeć.