spalanie

Artykuły - Spalanie (40)

 • „Przykuc” lepszy dla zdrowia od siedzenia

  „Przykuc” lepszy dla zdrowia od siedzenia

  Kucanie albo klęczenie jest lepsze dla naszego zdrowia niż siedzenie na krześle – taki wniosek wysnuli naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii, badając plemienną ludność Afryki. Przy tych pozycjach, mimo spoczynku, następuje m.in. większe spalanie tłuszczu.
 • Będą zmiany w homologacji nowych aut

  Będą zmiany w homologacji nowych aut

  Unijni ministrowie odpowiedzialni za przemysł uzgodnili w poniedziałek wspólne stanowisko ws. przepisów dotyczących wydawania homologacji dla nowych samochodów. Ich poprawki osłabiają jednak restrykcje, które zaproponowano po skandalu Volkswagena.
 • Dość kopciuchów! - petycja na ręce Marszałka Województwa Małopolskiego

  Dość kopciuchów! - petycja na ręce Marszałka Województwa Małopolskiego

  Wczoraj przedstawiciele Polskiego Alarmu Smogowego przekazali na ręce Marszałka Województwa Małopolskiego Wojciecha Kozaka petycję podpisaną przez ponad 10 000 osób. Obywatele domagają się pilnych działań wpływających na poprawę jakości powietrza - m.in. uchwałę antysmogową dla całego województwa.
 • Unia ograniczy emisję spalania

  Unia ograniczy emisję spalania

  Ostatnie tygodnie przynoszą nam "wysyp" ustaw, na które czekaliśmy przez ostatnie lata. Na pewno można do nich zaliczyć podpisaną przez prezydenta nowelizację Prawa ochrony środowiska, zwaną także ustawą antysmogową. Ustawa ta daje skuteczne narzędzia samorządom.
 • Skuteczne budowanie mięśni - trening masowy

  Skuteczne budowanie mięśni - trening masowy

  Kształtowanie sylwetki zwykle dzieli się na dwa etapy. Pierwszy ma na celu budowę masy mięśniowej, drugi - spalanie tkanki tłuszczowej. Charakteryzują się one odmienną dietą i treningiem, dlatego nie jest możliwe jednoczesne budowanie mięśni i spalanie tłuszczu.
 Dziś przyjrzymy się bliżej budowaniu mięśni.
 • Pobiliśmy dobowy rekord zużycia gazu

  Pobiliśmy dobowy rekord zużycia gazu

  Mamy kolejny rekord zużycia gazu. W ciągu doby wypaliliśmy aż 72 miliony metrów sześciennych błękitnego paliwa. To o dwa miliony więcej niż dzień wcześniej.
 • Co mówić mięśniom, by urosły?

  Co mówić mięśniom, by urosły?

  Dobra wiadomość dla tych, którzy zgodnie z noworocznym postanowieniem ruszyli do siłowni, aby spalić tłuszcz i wzmocnić tkankę mięśniową. Naukowcy z Paryża informują, że zrozumieli wreszcie, skąd mięśnie wiedzą, że pod wpływem wysiłku fizycznego powinny być coraz silniejsze.
 • Złote myśli osoby odchudzającej się

  Złote myśli osoby odchudzającej się

  Prowadź skrupulatne notatki. Zapisuj czas aerobów i pokonany dystans. To pomoże ci w obserwowaniu wyników.
 • Jak spalić tłuszczyk? Jedz ryby

  Jak spalić tłuszczyk? Jedz ryby

  Ryby, jak mówi popularna reklama "wpływają na wszystko". Ostatnio okazało się, że spożywanie ryb przyspiesza także procesy spalania tkanki tłuszczowej.
 • Tylko na duże wojaże?

  Tylko na duże wojaże?

  Jeśli zapytamy Europejczyka o wskazanie samochodu rodzinnego, z pewnością będzie to duże kombi.

Filmy - Spalanie (1)

 • Czy ze spalania odpadów można wyprodukować zieloną energię?

  - Jesteśmy dopiero na początku drogi jeżeli chodzi o spalarnie odpadów. W porównaniu do Europy Zachodniej gonimy Europę, idziemy w dobrą stronę – mówi Piotr Czopek z Ministerstwa Energii. W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się idei gospodarki cyrkularnej, która w przeciwieństwie do obowiązującego modelu, stawia na odzysk. Dzisiejsze technologie pozwalają nam uzyskać z odpadów nie tylko energię, ale również wiele surowców. Tym sposobem idea, która zyskuje coraz bardziej na popularności może stać się początkiem nowej rewolucji. Dziś odpady komunalne to nie tylko źródło energii, ale również cennych surowców. Pod tym względem Polska zaczyna mocno gonić Zachód. Mamy już pierwsze sukcesy, ale mamy również rosnące wyzwania.