Space X

Artykuły - Space X (34)

 • X-37B poleci na Falconie 9!

  X-37B poleci na Falconie 9!

  Start kolejnej misji mini-wahadłowca X-37B już w sierpniu. Zamiast Atlasa 5 ten pojazd znajdzie się na orbicie za pomocą Falcona 9!
 • Udany RTF Falcona 9R

  Udany RTF Falcona 9R

  14 stycznia rakieta Falcon 9R udanie powróciła do służby. Dziesięć satelitów Iridium znalazło się na odpowiednich orbitach a pierwszy stopień Falcona 9R udanie wylądował na platformie morskiej.
 • NASA wyjaśnia, co było przyczyną katastrofy rakiety Falcon 9

  NASA wyjaśnia, co było przyczyną katastrofy rakiety Falcon 9

  NASA opublikowała raport z katastrofy rakiety Falcon 9 przygotowywanej do misji CRS-7, czyli stałego zaopatrzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. NASA zleciła zadanie skonstruowania odpowiedniej rakiety i kapsuły prywatnej firmie SpaceX. Dzisiaj dokładnie wiemy, dlaczego doszło do katastrofy.
 • Red Dragon na Marsie już w 2018 roku?

  Red Dragon na Marsie już w 2018 roku?

  Firma SpaceX ogłosiła, że spróbuje wysłać kapsułę Red Dragon na Marsa już podczas następnego okienka startowego, w 2018 roku.
 • Udany lot rakiety Falcon 9

  Udany lot rakiety Falcon 9

  Rakieta nośna Falcon 9, należąca do firmy SpaceX, wystartowała w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego z Cape Canaveral na Florydzie i po kilkunastu minutach lotu, po raz pierwszy w historii, bez problemów wylądowała w tym samym miejscu.
 • Inspirujące nagranie SpaceX

  Inspirujące nagranie SpaceX

  SpaceX opublikował krótkie nagranie z kamery umieszczonej w osłonie ładunku rakiety Falcon 9.
 • Kosmiczne podsumowanie 2014 roku

  Kosmiczne podsumowanie 2014 roku

  Rok 2014 obfitował w ważne i przełomowe wydarzenia w sektorze kosmicznym. Doszło także do spektakularnych katastrof. Wiele z nich będzie mieć duży wpływ na rozwój sektora kosmicznego w kolejnych latach. Zapraszamy do naszego podsumowania 2014 roku w sektorze kosmicznym. W tym artykule przedstawiamy dokonania globalne.
 • SpaceX i Boeing otrzymały kontrakt na kapsuły dla astronautów

  SpaceX i Boeing otrzymały kontrakt na kapsuły dla astronautów

  SpaceX otrzyma 2,6; Boeing zaś 4,2 miliarda dolarów na ukończenie kapsuł załogowych i transport astronautów na niską orbitę okołoziemską.
 • Red Dragon - propozycja misji marsjańskiej

  Red Dragon - propozycja misji marsjańskiej

  Na zakończonej w zeszłym tygodniu 2014 Aerospace Conference przedstawiono wyniki studium wykorzystania kapsuły Dragon do sprowadzenia próbek z Marsa na Ziemię. Misja nazywa się Red Dragon - Czerwony Smok.
 • Do trzech razy sztuka - Falcon 9 wystartował

  Do trzech razy sztuka - Falcon 9 wystartował

  Falcon 9 wystartował w trzeciej próbie, wynosząc po raz pierwszy komercyjnego geostacjonarnego satelitę telekomunikacyjnego.

Filmy - Space X (1)

 • Test rakiety Grasshopper Space X

  Powyższy materiał wideo prezentuje kolejny udany start w pełni odzyskiwalnej rakiety nośnej o nazwie Grasshopper (z ang. konik polny). Urządzenie to może wynieść w kosmos ładunek i powrócić na miejsce startu dzięki swoim silnikom. Wykorzystywane obecnie rakiety są „jednorazowego” użytku, co oznacza, że po wykonanej misji spadają do oceanu, skąd odzyskiwane są ich elementy.