sowy

Artykuły - Sowy (13)

 • Giną przez Harry'ego Pottera

  Giną przez Harry'ego Pottera

  W Indiach maleje liczba dzikich sów. Winą za zagrożenie sowiej populacji indyjski minister środowiska - Jairam Ramesh obarcza... Harry'ego Pottera - bohatera powieści Joan Rowling i serii filmów, w których występuje też sowa Hedwiga.
 • Śpij mocno, wstawaj lekko

  Śpij mocno, wstawaj lekko

  Żyjemy coraz szybciej, pracujemy coraz więcej. Takie czasy. Ale czy to znaczy, że mamy chodzić notorycznie niewyspani i przemęczeni? Jasne, że nie. Poczuj rytm, w jakim pracuje twój organizm i... tańcz, jak ci biologia zagra. To ona ustala reguły.
 • Szpital dla porzuconych "czarodziejskich" sów

  Popularność Harry'ego Pottera ma także inny wymiar: wielbiciele małego czarodzieja kupują sowy, a potem nie potrafią sobie z nimi dać rady. Porzucane sowy przyjmuje ośrodek na Wyspie Wight - pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph".
 • Ks. Sowa: To nie koniec lustracji w Kościele

  Ks. Sowa: To nie koniec lustracji w Kościele

  Episkopat ogłosił koniec lustracji w Polsce. Decyzja biskupów budzi jednak wiele wątpliwości - pisze "Dziennik". Według ks. Kazimierza Sowy, dyrektora kanału Religia.tv - nie można arbitralnym orzeczeniem zakończyć procesu, który w rzeczywistości trwa.
 • Woli "Sowy" niż Cracovię

  Woli "Sowy" niż Cracovię

  Bartosz Ślusarski najprawdopodobniej na dłużej zagości w Sheffield Wednesday. Jak donosi klub angielskiej Championship, Polak wrócił do West Bromwich Albion, ale tylko po to, by uporządkować sprawy formalne. Zawiedziony tymi wieściami może być trener Cracovii, Artur Płatek, który zamierzał zimą ściągnąć "Ślusarza" do swojej drużyny.
 • Powstanie polskie "Persepolis"

  Powstanie polskie "Persepolis"

  Popularny we Francji i znany w Polsce komiks "Marzi" autorstwa Marzeny Sowy doczeka się swojej ekranizacji. Trzynastoodcinkowy, animowany serial zrealizuje Warszawskie Studio Miniatur Filmowych.
 • Sowa wśród rekinów

  O tysiącach menedżerów można napisać: wykształcony, inteligentny, regularnie gra w golfa. Jest jak garnitur, który codziennie wkłada: wyprasowany i dobrze ułożony. Do pełnego obrazu następcy Wandy Rapaczyńskiej - Marka Sowy, nowego prezesa Agory, warto dodać: wielbiciel kobiecego piękna, felietonów Stanisława Tyma i ekstremalnych przeżyć, jak nurkowanie wśród żarłaczy białych u wybrzeży Afryki Południowej.
 • Biorytmy umysłu

  Biorytmy umysłu

  Praca mózgu człowieka jest uzależniona od różnych rytmów biologicznych - zewnętrznych i wewnętrznych. Wpływy zewnętrzne to rytm dobowy, rytm pór roku, rytm faz księżyca czy rytm przypływów i odpływów.
 • Esencja smaku Roberta Sowy

  Esencja smaku Roberta Sowy

  Książka kucharska jakiej nie było! Robert Sowa, szef kuchni hotelu Jan III Sobieski, kucharz Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej, laureat Oskara Kulinarnego postanowił podzielić się swoimi kulinarnymi sekretami.
 • Esencja smaku Roberta Sowy

  Esencja smaku Roberta Sowy

  Książka kucharska jakiej nie było! Robert Sowa, szef kuchni hotelu Jan III Sobieski, kucharz Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej, laureat Oskara Kulinarnego postanowił podzielić się swoimi kulinarnymi sekretami.

Filmy - Sowy (3)

 • Zabawna reakcja młodych sówek. Zobacz

  Jak tu pracować, kiedy "klient" zamiast cierpliwie siedzieć zaczyna się przymilać? Z takim problemem musiał poradzić sobie pewien fotograf, który pracował w jednym z australijskich ośrodków ochrony ptaków. Pielęgnowane są tam młode sowy. Około siedmiotygodniowe ptaki uczy się zachowań, które pomogą im przetrwać w dziczy. W trakcie sesji okazało się, że dźwięk aparatu przypomina im sygnały poznane na szkoleniu i zamiast uśmiechać się do zdjęcia zaczęły... lgnąć do fotografa. Opiekunka młodych sówek wytłumaczyła, że ptaki zaadaptowały nogi człowieka na przytulne schronienie, w którym mogą odpocząć i zebrać siły. Właśnie takich zachowań uczy się je w ośrodku. Ciekawe tylko, czy tego dnia zdjęcia wyszły tak jak trzeba!
 • Kamerzysta został przyłapany na nagrywaniu ptaków

  Te trzy sowy ewidentnie zainteresowały się kamerą, którą były nagrywane.
 • Bardzo towarzyskie sowy. Zobaczcie co robią

  To są bardzo towarzyskie sowy. Za każdym razem, gdy widzą ludzi z kamerami, uśmiechają się. Urocze, prawda?