sordo

Artykuły - Sordo (15)

• Kto zastąpi Sebastiena  Loeba? Dani Sordo

Kto zastąpi Sebastiena Loeba? Dani Sordo

Według nieoficjalnych informacji Hiszpan Dani Sordo zastąpi w zespole Citroen Sport dziewięciokrotnego mistrza świata Sebastiena Loeba. Francuz pod koniec września zapowiedział, że w przyszłym roku nie wystąpi we wszystkich rundach mistrzostw globu. Podstawową zawodową działalnością 38-letniego, pochodzącego z Alzacji kierowcy ma być praca w zespole projektowo-testowym, zajmującym się nowymi
  • Rajd Szwecji: Hiszpan Sordo najszybszy w prologu

Rajd Szwecji: Hiszpan Sordo najszybszy w prologu

Hiszpan Daniel Sordo (Mini Countryman WRC) wygrał czwartkowy prolog 60. Rajdu Szwecji, drugiej rundy mistrzostw świata. Michał Sołowow (Ford Fiesta WRC) był 23., a Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000) 39.
  • Rajd Niemiec: Wygrana Ogiera, Loeb drugi

Rajd Niemiec: Wygrana Ogiera, Loeb drugi

Francuz Sebastien Ogier wygrał Rajd Niemiec, dziewiątą eliminację samochodowych mistrzostw świata. Siedmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (obaj Citroen DS3 WRC) zajął drugie miejsce, trzeci był Hiszpan Dani Sordo (Mini).
  • Sordo i Solberg najszybsi na odcinku testowym

Kierowcy jadący citroenami C4 WRC Hiszpan Dani Sordo i Norweg Petter Solberg byli najszybsi na odcinku testowym przed rozpoczynającym się w piątek Rajdem Niemiec, dziewiątą eliminacją mistrzostw świata. W klasie S-WRC Michał Kościuszko miał piąty czas.
  • Sebastien Ogier wygrał Rajd Portugalii

Sebastien Ogier wygrał Rajd Portugalii

Francuz Sebastien Ogier wygrał Rajd Portugalii, szóstą eliminację mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął jego rodak, sześciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb, a trzecie Hiszpan Dani Sordo (wszyscy Citroen C4 WRC).
  • Rajd Szwecji: Sordo najszybszy na prologu

Rajd Szwecji: Sordo najszybszy na prologu

Kierowca fabrycznego teamu Citroena Hiszpan Dani Sordo (C4 WRC) wygrał prolog Rajdu Szwecji, pierwszej w tym roku eliminacji mistrzostw świata. Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (C4 WRC) miał czwarty czas ze stratą 2,3 s do Sordo.
  • Sordo liderem po dwóch etapach Rajdu Australii

Sordo liderem po dwóch etapach Rajdu Australii

Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4) znajduje się na prowadzeniu po drugim etapie (25 odcinkach specjalnych) Rajdu Australii, dziesiątej z 12 eliminacji samochodowych mistrzostw świata. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 0,1 s, zajmują ex aequo Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4) i Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus).
  • Rajd Australii: Citroeny najszybsze na odcinku testowym

Rajd Australii: Citroeny najszybsze na odcinku testowym

Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) był najszybszy na trasie odcinka testowego przed rozpoczynającym się w piątek Rajdem Australii, dziesiątą eliminacją mistrzostw świata w sezonie 2009.
  • Citroen zostaje w WRC

Francuski koncern Citroen ogłosił, że pozostanie w rajdach samochodowych WRC co najmniej do końca 2011 roku. Obecnie w jego barwach ściga się pięciokrotny mistrz świata (2004-08) Francuz Sebastien Loeb oraz utalentowany Hiszpan Dani Sordo.
  • Hirvonen najszybszy na pierwszym etapie Rajdu Akropolu

Hirvonen najszybszy na pierwszym etapie Rajdu Akropolu

Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus) prowadzi po pierwszym etapie 55. Rajdu Akropolu, siódmej eliminacji mistrzostw świata. Drugi na mecie z trzysekundową stratą był wicemistrz świata Hiszpan Daniel Sordo (Citroen C4WRC), a trzeci ze stratą 21,1 s obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC).