Sopot

Synonimy:
Sopocie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sopot (813)

 • Top Of The Top Sopot Festival 2019. Kto wystąpi na imprezie TVN? [DATY, SKŁAD]

  Top Of The Top Sopot Festival 2019. Kto wystąpi na imprezie TVN? [DATY, SKŁAD]

  W dniach 13-16 sierpnia kultowa Opera Leśna w Sopocie rozbłyśnie blaskiem gwiazd polskiej i światowej muzyki. Na scenie zobaczymy ponad 60 artystów, w tym 13 z zagranicy. Pierwsze trzy dni imprezy będą relacjonowane na żywo w TVN, a czwarty dzień dedykowany młodym artystom i ich fanom będzie można zobaczyć w serwisie player.pl.
 • Sopot – czy warto przeprowadzić się do tego miasta za pracą?

  Sopot – czy warto przeprowadzić się do tego miasta za pracą?

  Część aglomeracji gdańskiej, kurort i uzdrowisko oraz miasto, które może pochwalić się najdłuższym w Europie drewnianym molo – Sopot wyróżnia się wśród innych polskich miast. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto się do niego przeprowadzić ze względu na pracę.
 • Sondaż Deutsche Bank: Polacy wybrali najbardziej luksusowe miejsca na świecie

  Sondaż Deutsche Bank: Polacy wybrali najbardziej luksusowe miejsca na świecie

  Są na świecie miejsca, gdzie doba hotelowa może kosztować kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a na wakacje przejeżdżają gwiazdy światowego kina czy zamożni z całego świata. Nie zawsze jednak trzeba mieć miliony na koncie, by móc odwiedzić takie zakątki. Jakie miejsca najbardziej kojarzą się Polakom z luksusem? To pytanie zadał Deutsche Bank w swoim najnowszym badaniu opinii*. W zestawieniu najbardziej ekskluzywnych wakacyjnych adresów znalazły się także krajowe lokalizacje.
 • Sopocka plaża na prestiżowej liście „Top 50 City Beaches”

  Sopocka plaża na prestiżowej liście „Top 50 City Beaches”

  Sopocka plaża przyciąga wielu fanów biegów – zarówno amatorów, którzy preferują lekki jogging, jak i zwolenników bardziej męczących treningów. Piaszczyste wybrzeże to doskonałe miejsce do workoutu. Sopocka plaża w 2018 roku trafiła do prestiżowego rankingu „Top 50 City Beaches”
 • Rekordowy sezon turystyczny w Polsce. Obłożenie hoteli w Gdańsku i Sopocie wyższe niż w Barcelonie i Rzymie

  Rekordowy sezon turystyczny w Polsce. Obłożenie hoteli w Gdańsku i Sopocie wyższe niż w Barcelonie i Rzymie

  Od czasów II wojny światowej Polska nie odnotowała takiego wzrostu sprzedaży usług turystycznych jak w tym roku. Sezon jeszcze się nie skończył, a już jest rekordowy pod względem obłożenia miejsc noclegowych oraz korzystania z usług okołoturystycznych, jak gastronomia czy spa. Na wysokie wskaźniki popularności wpłynęły trzy czynniki: kryzys imigracyjny, wysoki kurs euro i wzrost znaczenia marki Polska.
 • Trójmiasto: Wypoczynek pełen wrażeń

  Trójmiasto: Wypoczynek pełen wrażeń

  Pokutuje stereotyp, że by wyjazd nad Morze Bałtyckie był udany, nie może zabraknąć słonecznej pogody. W przeciwnym razie wrócimy znużeni i głodni urlopowych wrażeń. Czas obalić ten mit. Nad polskim morzem nie brakuje miejsc, które kuszą atrakcjami nie tylko w gorące letni dni, ale również w te chłodniejsze, a nawet deszczowe. Idealny przykład? Trójmiasto - kto nie był, powinien to koniecznie nadrobić.
 • Sopot: Strzelał z pistoletu hukowego i zdemolował radiowóz

  W jednej z sopockich restauracji doszło do awantury, gdy obsługa poprosiła, by obecni w restauracji rodzice nie sadzali swojego dziecka - ubranego jedynie w pieluchę - na stole.
 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła dokumenty w spółce senatora PiS Grzegorza Biereckiego

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła dokumenty w spółce senatora PiS Grzegorza Biereckiego

  Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zabezpieczyli dokumenty finansowo-księgowe Spółdzielczego Instytutu Naukowego w Sopocie, którego prezesem jest senator PiS Grzegorz Bierecki.
 • Wichury na Pomorzu: Kilkanaście tysięcy osób bez prądu

  Wichury na Pomorzu: Kilkanaście tysięcy osób bez prądu

  Od niedzielnego rana na Pomorzu wieje silny wiatr. W Sopocie powalone wiatrem drzewo spadło na dwie kobiety. Jedna z nich nie żyje, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Niegroźne obrażenia odnieśli też dwaj strażacy. W województwie pomorskim bez prądu jest ok. 18 tys. odbiorców.
 • Sopot: Powalone drzewo zabiło kobietę

  Sopot: Powalone drzewo zabiło kobietę

  Tragedia w Sopocie. Powalone przez wichurę drzewo przewróciło się na dwie kobiety. Jedna z nich zginęła, druga jest w ciężkim stanie - donosi reporter RMF FM Kuba Kaługa. Żywioł dotarł na Pomorze około trzeciej nad ranem - przewracał drzewa i zrywał linie energetyczne. Setki domów są odcięte od prądu. Synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia porywy wiatru przybiorą jeszcze na sile.

Filmy - Sopot (15)