Biznes - Sony

Artykuły - Sony (39)

 • Gdynia: Na dwa tygodnie zamknięto biuro Sony

  Gdynia: Na dwa tygodnie zamknięto biuro Sony

  Sony Pictures zamknęło biura w Wielkiej Brytanii i Francji, ponieważ rosną obawy dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na dwa tygodnie zamknięto też biuro Sony Pictures w Gdyni.
 • Zmiana prezesa Sony. Świetne wyniki japońskiej spółki

  Zmiana prezesa Sony. Świetne wyniki japońskiej spółki

  Prezes Sony Kazuo Hirai ustąpił ze stanowiska. W jego miejsce przychodzi dotychczasowy wiceprezes ds. finansowych Kenichiro Yoshida.
 • KE rozbiła zmowę Sony, Sanyo, Panasonica i Samsunga

  KE rozbiła zmowę Sony, Sanyo, Panasonica i Samsunga

  Komisja Europejska nałożyła w poniedziałek 166 mln euro kary na japońskich producentów elektroniki: Sony, Sanyo i Panasonic, uznanych za winnych windowania cen baterii do ładowania. Kary uniknął Samsung, który też wziął udział w zmowie, ale doniósł o niej KE.
 • Szokujący ruch Sony!

  Szokujący ruch Sony!

  Firma Sony ujawniła szczegóły planu mającego zapewnić jej wyjście z kryzysu i uzyskanie wysokich zysków operacyjnych w ciągu 3 lat. Plan zakłada skupienie uwagi na dochodowych sektorach konsol i czujników obrazu. Firma nie wyklucza możliwości zarzucenia produkcji telewizorów i telefonów.
 • 5000 osób do zwolnienia. Gigant ma wielkie problemy

  5000 osób do zwolnienia. Gigant ma wielkie problemy

  Sony Corp. ogłosił dzisiaj plan restrukturyzacji. Zwolni 5000 osób (1500 w Japonii), do marca 2015 r. utnie wydatki o 100 mld jenów (988 mln dolarów), sprzeda oddział produkujący pecety i wydzieli sektor wytwarzający telewizory (zachowując kontrolę). Firma ma mieć ok. 1,08 mld dol. straty po roku działalności. Tydzień temu Moody's obniżył rating przedsiębiorstwa do poziomu śmieciowego.
 • Zmierzch giganta

  Zmierzch giganta

  Sony jeszcze parę lat temu było dla rynku elektronicznego wzorem, do którego wszyscy dążyli. Ikoną, na jaką patrzyło się z podziwem i uwielbieniem, marząc, żeby kiedyś być chociaż w połowie tym, czym jest ten kolos. Co takiego stało się z tą pionierską i wizjonerską firmą, że dzisiaj dla niektórych, szczególnie w Japonii, Sony już jest martwe, a jedyne pytania, jakie nasuwają się nam na myśl, to dlaczego takie przedsiębiorstwo umarło, kto je zabił oraz jak długo jeszcze duch Sony będzie nawiedzał światowy przemysł elektroniczny.
 • 10 000 ludzi na bruk. Bo nie kupują telewizorów...

  10 000 ludzi na bruk. Bo nie kupują telewizorów...

  Japoński gigant elektroniki użytkowej Sony Corp. zwolni 10 000 osób ze 168 200 ludzi zatrudnionych w całym świecie. Nowy prezes Kazuo Hirai chce by firma po czterech latach strat zaczęła przynosić zyski.
 • Sony przejmie pełną kontrolę nad Sony Ericsson

  Japońska korporacja Sony wykupi 50 proc. udziałów należących do firmy Ericsson w produkującej telefony komórkowe firmie Sony Ericsson. Tym samym Sony przejmie całkowitą kontrolę nad firmą. Za te udziały Ericsson otrzyma 1,05 mld euro - poinformowało Sony.
 • Hakerzy ukradli dane milionów klientów znanej firmy

  Hakerzy ukradli dane milionów klientów znanej firmy

  Dane osobowe milionów klientów Sony, a być może także ich kart kredytowych, dostały się w ręce przestępców.
 • Bloober Team wprowadza produkt na rynek USA

  Bloober Team, który planuje debiut na NewConnect w drugim kwartale 2011 roku, wprowadza za pośrednictwem swojej spółki zależnej iFun4all, grę na konsole na platformie Sony PSP w Stanach Zjednoczonych.