Solidarna Polska

Artykuły - Solidarna Polska (211)

Filmy - Solidarna Polska (7)

 • Ziobro: Stawianie mnie przed TS ma związek z kampanią. Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje

  "Wszystkie sprawy, które są przedmiotem stawianych mi zarzutów, były badane. Toczyło się ponad 60 śledztw, wszystkie zostały umorzone. Stwierdzono, że działałem zgodnie z prawem, ale skoro chcą mnie stawiać przed Trybunał, to będzie, co będzie" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski. Dodaje, że stawianie go przed Trybunałem "ma ścisły związek z kampanią wyborczą". "Mamy 2 tygodnie do wyborów prezydenckich i Bronisław Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje" – ocenia były minister sprawiedliwości. "Chciałbym, żeby w Polsce było przestrzegane prawo, żeby przed Trybunałem Stanu stawali ludzie, którzy zasłużyli na to" – mówi Ziobro. Trybunał Stanu dla Millera? "W przypadku Millera miałem podstawy sądzić, że są zarzuty i dowody, iż mógł dopuścić się przestępstwa" – odpowiada polityk.
 • Zbigniew Ziobro kontra słuchacze RMF FM

  Zbigniew Ziobro odpowiadał na pytania słuchaczy RMF FM, których interesował m.in. stosunek byłego ministra sprawiedliwości do poczynań Jarosława Kaczyńskiego, a także wyborcze ambicje polityków Solidarnej Polski i ewentualne zbliżenie "Ziobrystów" z PSL-em.
 • Ziobro: My stawiamy na Cymańskiego

  Zbigniew Ziobro podkreślił, że forsowanie kandydatury nieznanego szerzej profesora na premiera, którym miałby zostać w wyniku konstruktywnego wotum nieufności, byłoby zmarnotrawieniem "tej szansy". Lider Solidarnej Polski podkreślił, że jego partia poparłaby wniosek o wotum nieufności, lecz na stanowisku premiera widziałaby Tadeusza Cymańskiego.
 • Adam Hofman: Jeden z dwóch liderów Solidarnej Polski chce wrócić do PiS

  Jeden z dwóch liderów Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry złożył nam niedawno ofertę powrotu do PiS. W zamian za swój powrót chce miejsca na liście do PE dla siebie i jeszcze jednej osoby - ujawnia gość Przesłuchania w RMF FM, Adam Hofman. - Widać, że SP się sypie - dodaje.