soki jabłkowe

Artykuły - Soki jabłkowe (5)

 • Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej. W tym roku zapowiadają się rekordowe zbiory, sięgające nawet 5 mln ton. Sadowników czekają koszmarne zbiory?
 • KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  Zakłady przetwórcze płacą już ok. 90 gr za 1 kg jabłek. "To bardzo dobra cena dla sadowników, natomiast dla przetwórców cena jest wysoka i ryzykowna. Zdaniem analityków rynku towarowego, na przestrzeni ostatnich 10 lat, najwyższe ceny jabłek przemysłowych były w 2010 i 2011 r., wówczas sadownikom średnio płacono 0,65 zł za 1 kg.
 • Polska liderem w produkcji owocowo-warzywnej

  Polska liderem w produkcji owocowo-warzywnej

  Polska jest szóstym, pod względem wartości, producentem owoców i warzyw w UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców i warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce w produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.
 • Rynek soków: Brak zaufania do produktów?

  Rynek soków: Brak zaufania do produktów?

  Konsumpcja soków jest stale zbyt niska, gdyż konsumenci nie do końca są przekonani o ich wartości - uznała grupa ekspertów z Czech, Litwy, Słowacji, Rumunii i Polski. W krajach tych prowadzona jest kampania promująca spożywanie soków i musów.
 • Polska zalała sokiem Europę

  Po rekordowej produkcji z poprzedniego sezonu handel koncentratem jabłkowym w Europie zamarł. Polscy producenci czekają na wzrost cen - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Filmy - Soki jabłkowe (1)

 • Jak zrobić syrop z jabłek?

  Syrop z jabłek to dosyć rzadka rzecz w polskiej kuchni - raczej z jabłek przygotowujemy kompoty i soki niż gęste, słodkie syropy, które potem łatwo rozrzedzać wodą lub serwować jako dodatek. Wystarczy parę chwil, by przygotować intensywny, mocny jabłkowy syrop, który doskonale sprawdzi się w zimowe, mroźne dni, gdy wspomnienie lata konieczne jest każdemu! Poznajcie szybki sposób, jak zrobić syrop z jabłek.