Kobieta - sok

Artykuły - Sok (112)

 • Dobry dla zdrowia

  Dobry dla zdrowia

  Niby wszyscy wiemy, że soki są zdrowe i korzystnie wpływają na urodę, ale czy na pewno pamiętamy o tym, jak je pić, aby naprawdę nam służyły?
 • Zaskakujące właściwości soku

  Zaskakujące właściwości soku

  Obecność naturalnych cukrów w 100 proc. sokach owocowych sprawia, że nieraz pojawiają się wątpliwości, czy pod względem oddziaływania na zdrowie nie kwalifikować ich po prostu jako słodkich napojów. Jednak nowe dowody naukowe wskazują, że 100 proc. sok owocowy ma pozytywny bądź neutralny wpływ na masę ciała, kontrolę poziomu glukozy we krwi oraz podaż składników odżywczych.
 • Sok pod lupą

  Sok pod lupą

  Soki należą do grupy jednych z najpopularniejszych produktów, które można kupić niemal w każdym sklepie spożywczym. Polacy sięgają po nie chętnie, ale nie zawsze są świadomi ich wpływu na funkcjonowanie organizmu oraz miejsca, jakie powinny zajmować w zbilansowanej diecie. Odpowiedź na te wątpliwości przynoszą badania przeprowadzone przez specjalistów w dziedzinie dietetyki i technologii żywności.
 • Dawka energii

  Dawka energii

  Sok przygotowany z dobrej jakości warzyw, wypity w ciągu dwudziestu minut od przygotowania, to najlepsza, skoncentrowana dawka energii, jaką możemy dostarczyć do organizmu.
 • Zdrowy sok na Nowy Rok

  Zdrowy sok na Nowy Rok

  Wraz z nadejściem stycznia, wielu z nas, aby dotrzymać postanowień noworocznych, przechodzi na dietę. Dbanie o zdrowie jest bowiem jedną z najczęściej deklarowanych zmian, którą chcemy wprowadzić w nowym roku.
 • Soki i ich rodzaje – co warto wiedzieć

  Soki i ich rodzaje – co warto wiedzieć

  Soki zagęszczone, soki z soku zagęszczonego, soki NFC, soki pasteryzowane, soki 100% i po prostu soki – czym się od siebie różną i co trzeba o nich wiedzieć? Warto znać odpowiedzi na te pytania i nie dać się zwieść mitom, bo sok, niezależnie od rodzaju, to produkt wartościowy, który warto włączyć do codziennej diety.
 • Dlaczego tak ważne jest pięć porcji warzyw i owoców w codziennej diecie dzieci?

  Dlaczego tak ważne jest pięć porcji warzyw i owoców w codziennej diecie dzieci?

  Dzisiaj wszyscy zgadzają się ze stwierdzeniem, że zdrowa i zrównoważona dieta to taka, która jest bogata w warzywa i owoce oraz ich przetwory, w tym soki. Produkty te odgrywają szczególną rolę w odżywianiu dzieci, które z uwagi na rozwój psychofizyczny potrzebują regularnego dostarczania do organizmu substancji odżywczych oraz witamin.
 • Fakty i mity o sokach

  Fakty i mity o sokach

  O sokach pisze i mówi się bardzo wiele. Jedni je kochają, inni mają bardziej sceptyczne nastawienie. Ciągle też bardzo restrykcyjne regulacje Unii Europejskiej w zakresie produkcji soków nie są powszechną informacją.
 • Zdrowie w pełnej szklance

  Zdrowie w pełnej szklance

  Jak często sięgacie po słodkie soki z półek sklepowych? Dużo tam cukru lub jego chemicznych zamienników, mało wartości odżywczych, bo proces pasteryzacji im nie sprzyja.
 • Przepis Liz Earle na piękną skórę

  Przepis Liz Earle na piękną skórę

  Piękna skóra bierze się ze środka, a idealnym pokarmem dla niej są soki - przyznaje Liz Earle uznana ekspertka w dziedzinie pielęgnacji skóry. Na kanwie panującej mody na soki, Earle wydała książkę "Juice", w której dzieli się przepisami i poradami.