sok z brzozy

Artykuły - Sok z brzozy (2)

 • ​Sok z brzozy - dlaczego warto go pić

  ​Sok z brzozy - dlaczego warto go pić

  Do tej pory ulubionym napojem amatorów zdrowego stylu życia, była woda kokosowa. Jednak ten napój szybko może ustąpić miejsca sokowi z brzozy.
 • Sok z brzozy - źródło zdrowia

  Sok z brzozy - źródło zdrowia

  Bzowina, czy oskoła, oba te określenia odnoszą się do jednego produktu – soku z brzozy, który ma niezwykłe właściwości zdrowotne.

Filmy - Sok z brzozy (1)

 • Jak zebrać sok z brzozy? Prosty sposób

  Sok brzozowy, czyli oskoła, to jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie naszemu organizmowi mnóstwa koniecznych mikro- i makroelementów, a także witamin z naturalnego źródła! To naturalny środek antynowotworowy, łagodzi bóle związane ze stawami, ponadto jest bardzo dobry na serce, krążenie, a także podnosi odporność. Sok z brzozy możecie zbierać samodzielnie - to naprawdę proste. Zobaczcie nasz poradnik! Kiedy jest najlepszy czas na pozyskanie soku? Okres ten związany jest z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego i zwykle przypada na okres przedwiośnia - początek marca, nawet do kwietnia - o ile temperatura przez kilka dni utrzymuje się w granicach 8-10 stopni Celsjusza. Jeżeli zima utrzymuje się dłużej, okres ten się może przesunąć się w czasie.