Sojusz Lewicy Demokratycznej

Synonimy:
SLD,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sojusz Lewicy Demokratycznej (3253)

Filmy - Sojusz Lewicy Demokratycznej (76)

 • Wieczór wyborczy Lewicy

  Według wyników exit poll Lewica przekroczyła próg wyborczy i uzyskała 11,9 proc. głosów. Podczas przemówienia prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego w sztabie słychać było okrzyki „Konstytucja!”
 • Olejniczak: Ludzie, którzy nie potrafili odchodzić z polityki, dobrze na tym nie wychodzili

  "Nie widzę dzisiaj takiej potrzeby, żebym się angażował w politykę. Lubię to co robię obecnie, poza polityką. I uważam, że albo tak, albo tak. Też przez 15 lat byłem w polityce, więc obserwowałem wielu polityków - i z SLD, i spoza lewicy i prawicy, którzy tak nie potrafili odchodzić. I nigdy na tym dobrze nie wychodzili, więc trochę się nauczyłem od nich" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były minister rolnictwa Wojciech Olejniczak. W rozmowie z Marcinem Zaborskim były polityk SLD przypominał czasy, kiedy Polska wkraczała do Unii Europejskiej. "Uroczystości, niekończące się spotkania, takie bardzo podniosłe i radosne. Ale jednocześnie też pamiętam, że to był cały czas wytężonej pracy. Wdrażaliśmy przepisy unijne w rozwiązania, które miały spowodować, że 1 maja to nie tylko symbol, ale to będzie praktyczne wejście do Unii Europejskiej, to będą dopłaty bezpośrednie, to będą programy rozwojowe dla rolników, to będą środki na innowacje w przetwórstwie spożywczym" - wspominał Olejniczak.
 • Miller: "SLD ma przed sobą dwie opcje"

  Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał start SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z Robertem Mazurkiem były działacz tej partii, Leszek Miller ocenia szanse Sojuszu i prezentuje dwie najbardziej prawdopodobne opcje koalicyjne.
 • Inicjatywa Polska będzie negocjować z PO i Nowoczesną. "Skłócona lewica nie daje szansy na realizacje polityki progresywnej"

  Stowarzyszenie Inicjatywa Polska podejmie rozmowy z PO i Nowoczesną na temat wspólnego startu w wyborach do sejmików województw. Decyzję podjęły w sobotę (01.09) władze stowarzyszenia, którym kieruje Barbara Nowacka. (TVN24/x-news)