Sofia Coppola

Synonimy:
Coppola Sofia,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Sofia Coppola (35)

 • Bill Murray publicznie wyznał miłość Sofii Coppoli

  Bill Murray publicznie wyznał miłość Sofii Coppoli

  Myliłby się jednak ten, który uznałby to za zapowiedź romansu. Bill Murray, który został w piątek uhonorowany nagrodą podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara, wyraził tymi słowami swój głęboki podziw dla reżyserki, z którą nakręcił pierwszy wspólny film w 2003 roku I było to słynne "Między słowami".
 • ​Sofia Coppola podkochiwała się w Billu Murrayu

  ​Sofia Coppola podkochiwała się w Billu Murrayu

  Sofia Coppola i Bill Murray, doskonale znany fanom "Między słowami" duet, znów połączył siły. Reżyserka i aktor po upływie niemal dwóch dekad od premiery oscarowego filmu podjęli współpracę przy kolejnej pełnometrażowej produkcji - jest nią ubiegłoroczny komediodramat "Na lodzie". Reżyserka nie ukrywa, że choć marzyła o zaproponowaniu aktorowi kolejnej roli, czuła się onieśmielona. "Wiedziałam, że nie mogę przegapić szansy na ponowne spotkanie z nim" - wyznała.
 • "Ojciec chrzestny III": Sofia Coppola wspomina swą rolę. "To było bolesne"

  "Ojciec chrzestny III": Sofia Coppola wspomina swą rolę. "To było bolesne"

  Już wkrótce będzie miała premierę nowa wersja trzeciej część kultowej trylogii "Ojciec chrzestny". Z tej okazji Francis Ford Coppola i jego córka Sofia wrócili wspomnieniami do jej roli w oryginale z 1990 roku. Występ 18-letniej wtedy Sofii został zmiażdżony przez recenzentów i widzów. "To niewątpliwie było bolesne i wprawiło nas w zakłopotanie, ale nie złamało w nas ducha" - przekonuje reżyser w najnowszym wywiadzie.
 • Sofia Coppola i Bill Murray znów łączą siły

  Sofia Coppola i Bill Murray znów łączą siły

  Reżysersko-aktorski duet - Sofia Coppola i Bill Murray doskonale sprawdził się w przypadku filmu "Między słowami". Tych dwoje znów znalazło się w jednym projekcie. Wiosną rozpoczną zdjęcia do filmu "On the Rocks".
 • Kobiece kino refleksji. Filmowy styl Sofii Coppoli

  Kobiece kino refleksji. Filmowy styl Sofii Coppoli

  Z okazji polskiej premiery obrazu Sofii Coppoli "Na pokuszenie" warto przyjrzeć się bliżej amerykańskiej reżyserce, scenarzystce i producentce oraz jej charakterystycznemu filmowemu stylowi.
 • "Na pokuszenie" [recenzja]: Siedem kobiet i on

  "Na pokuszenie" [recenzja]: Siedem kobiet i on

  Za reżyserię filmu "Na pokuszenie", adaptacji książki Thomasa P. Cullinana, Sofia Coppola otrzymała nagrodę w Cannes. Poza zdobyciem kolejnego wyróżnienia, które może postawić między innymi obok Oscara i Złotego Lwa z Wenecji, autorka raz jeszcze dała znać o swej wszechstronności.
 • Oscary w cieniu Malin

  Oscary w cieniu Malin

  Oscar to bez wątpienia najważniejsze wyróżnienie dla każdego filmowca. Nagrody Akademii zdobywały największe gwiazdy kina. Złota Malina to z kolei przeciwieństwo filmowego Olimpu. "Nagroda", która jest powodem do wstydu i upokorzenia. Są jednak osoby, którym mają na swym koncie obie te statuetki. Co zaskakujące, to bardzo często prawdziwe ikony filmu.
 • Sofia Coppola produkuje

  Sofia Coppola produkuje

  Sofia Coppola ("Przekleństwa niewinności", "Między słowami", "Bling Ring") przygotowuje się do kolejnej produkcji. Tym razem ma zamiar zająć się ekranizacją powieści "Fairyland: A Memoir of My Father". "To jedyna w swoim rodzaju historia miłosna" - mówi artystka.
 • Zachwycona przemianą Emmy Watson

  Zachwycona przemianą Emmy Watson

  Sofia Coppola ("Między słowami", "Maria Antonina", "Przekleństwa niewinności") przyznała, że podczas pracy nad filmem "Bling Ring" była pod wielkim wrażeniem przemiany Emmy Watson, która zagrała jedną z bohaterek tej produkcji.
 • Sofia Coppola praktykowała u Lagerfelda

  Sofia Coppola praktykowała u Lagerfelda

  Nim Sofia Coppola została reżyserką filmową, marzyła o pracy w modowym magazynie. Praktykowała nawet u samego Karla Lagerfelda. Poszła jednak w ślady swojego ojca Francisa Forda Coppoli i wybrała karierę w branży filmowej.

Filmy - Sofia Coppola (1)

 • "The Bling Ring"

  "Bling Ring" to film oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką. Wyreżyserowany przez laureatkę Oscara Sofię Coppolę, opowiada o słynnej grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń, grupa Bling Ring zakrada się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonuje rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego, niedostępnego dla nich życia. To co zakazane, niesie ze sobą jednak poważne konsekwencje.