InteriaTV - soczi

Filmy - Soczi (5)

 • Gdzie Rosjanie spędzają urlop?

  Od czasów zamachu w Egipcie, konfliktu z Turcją i spadku wartości rubla, miliony Rosjan nie wyjeżdżają już na urlop za granicę lecz zostają we własnym kraju. A gdzie? Na przykład w Soczi. - Nigdy nie myślałam, że po urlopach spędzonych w Austrii, będzie mi się podobać w Soczi – mówi jedna z turystek. – Jestem Rosjaninem i boję się spędzać urlop za granicą. Skoro w Turcji nas nie lubią, będziemy bawić się teraz tutaj – komentuje mężczyzna, fan zimowego szaleństwa, również wypoczywający w Soczi. – Powinniśmy posłuchać naszego ojczulka, prezydenta Putina, i zostać w kraju – przyznaje kolejna para turystów. Soczi cieszy się więc coraz większą popularnością, jednak piękne stoki nie wystarczą. Infrastruktura i ceny też muszą się podobać, a z tym bywa różnie. Dla większości Rosjan, nawet tych największych patriotów, Soczi jest po prostu za drogie.
 • Bobsleiści z Jamajki. Kpina ze sportów zimowych?

  Ich debiut na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku wzbudził prawdziwą sensację! Traktowano ich jak outsiderów, a nawet szaleńców. No bo jak to - zawodnicy z tropików startujący w zimowej konkurencji?! Mowa o jamajskiej reprezentacji bobslejowej. W tym roku, po długiej przerwie, jej członkowie otrzymali wymarzoną przepustkę na igrzyska. Pełni zapału, postanowili zwrócić się do internautów o sfinansowanie kosztownej wyprawy i startu w Soczi. Ku ich zdziwieniu, odzew był ogromny! Mnóstwo ludzi zadeklarowało pomoc - ale czy Jamajczykom uda się zrealizować ich marzenia?
 • Nowe konkurencje w Soczi. Koniec z dyskryminacją kobiet!

  Podczas zimowych igrzysk w Soczi po raz pierwszy zostaną rozegrane zawody w skokach narciarskich kobiet. Przez długi czas MKOL nie dopuszczał możliwości włączenia tej konkurencji do programu igrzysk, tłumacząc to niszowością tej dyscypliny i tym, jakoby kobiety nie były fizycznie predysponowane do oddawania skoków. Ale to już przeszłość. Oprócz skaczących na nartach pań, w Soczi zobaczymy również przedstawicieli innych nowych dyscyplin, zwanych z angielska snowboard slopestyle i ski freestyle. Obejrzymy też grupowe łyżwiarstwo figurowe. A to nie koniec niespodzianek...
 • Soczi jak twierdza! Tajni agenci, kontrole, rygor

  Aż 37 tysięcy policjantów będzie czuwać nad bezpiecznym przebiegiem igrzysk w Soczi. Dworce, lotniska i obiekty sportowe zostały objęte specjalnym nadzorem. To bezprecedensowe środki bezpieczeństwa w historii olimpizmu... Czego boją się Rosjanie?
 • Olimpijski luksus po rosyjsku

  Już za kilka miesięcy w Soczi rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie. Położony nad Morzem Czarnym kurort, który był popularnym miejscem wypoczynku wśród radzieckich elit, liczy na to, że igrzyska pomogą mu odzyskać dawny blask. Soczi zamieniło się w jeden wielki plac budowy. Na potęgę remontowane są też komunistyczne hotele. Nowe standardy mają zadowolić nawet najbardziej wybrednych sportowców, trenerów, działaczy MKOL i sponsorów. Za luksusy trzeba będzie jednak słono zapłacić...