soczi

Artykuły - Soczi (186)

Filmy - Soczi (5)

 • Gdzie Rosjanie spędzają urlop?

  Od czasów zamachu w Egipcie, konfliktu z Turcją i spadku wartości rubla, miliony Rosjan nie wyjeżdżają już na urlop za granicę lecz zostają we własnym kraju. A gdzie? Na przykład w Soczi. - Nigdy nie myślałam, że po urlopach spędzonych w Austrii, będzie mi się podobać w Soczi – mówi jedna z turystek. – Jestem Rosjaninem i boję się spędzać urlop za granicą. Skoro w Turcji nas nie lubią, będziemy bawić się teraz tutaj – komentuje mężczyzna, fan zimowego szaleństwa, również wypoczywający w Soczi. – Powinniśmy posłuchać naszego ojczulka, prezydenta Putina, i zostać w kraju – przyznaje kolejna para turystów. Soczi cieszy się więc coraz większą popularnością, jednak piękne stoki nie wystarczą. Infrastruktura i ceny też muszą się podobać, a z tym bywa różnie. Dla większości Rosjan, nawet tych największych patriotów, Soczi jest po prostu za drogie.
 • Bobsleiści z Jamajki. Kpina ze sportów zimowych?

  Ich debiut na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku wzbudził prawdziwą sensację! Traktowano ich jak outsiderów, a nawet szaleńców. No bo jak to - zawodnicy z tropików startujący w zimowej konkurencji?! Mowa o jamajskiej reprezentacji bobslejowej. W tym roku, po długiej przerwie, jej członkowie otrzymali wymarzoną przepustkę na igrzyska. Pełni zapału, postanowili zwrócić się do internautów o sfinansowanie kosztownej wyprawy i startu w Soczi. Ku ich zdziwieniu, odzew był ogromny! Mnóstwo ludzi zadeklarowało pomoc - ale czy Jamajczykom uda się zrealizować ich marzenia?
 • Nowe konkurencje w Soczi. Koniec z dyskryminacją kobiet!

  Podczas zimowych igrzysk w Soczi po raz pierwszy zostaną rozegrane zawody w skokach narciarskich kobiet. Przez długi czas MKOL nie dopuszczał możliwości włączenia tej konkurencji do programu igrzysk, tłumacząc to niszowością tej dyscypliny i tym, jakoby kobiety nie były fizycznie predysponowane do oddawania skoków. Ale to już przeszłość. Oprócz skaczących na nartach pań, w Soczi zobaczymy również przedstawicieli innych nowych dyscyplin, zwanych z angielska snowboard slopestyle i ski freestyle. Obejrzymy też grupowe łyżwiarstwo figurowe. A to nie koniec niespodzianek...
 • Soczi jak twierdza! Tajni agenci, kontrole, rygor

  Aż 37 tysięcy policjantów będzie czuwać nad bezpiecznym przebiegiem igrzysk w Soczi. Dworce, lotniska i obiekty sportowe zostały objęte specjalnym nadzorem. To bezprecedensowe środki bezpieczeństwa w historii olimpizmu... Czego boją się Rosjanie?