soczewki

Artykuły - Soczewki (8)

 • Nosisz soczewki kontaktowe? Zrób sobie przerwę!

  Nosisz soczewki kontaktowe? Zrób sobie przerwę!

  W związku z pandemią obowiązuje nas obecnie szereg dodatkowych zaleceń dotyczących higieny. Prócz częstego mycia rąk, jedną z podstawowych zasad jest unikanie dotykania twarzy. W pozbyciu się potencjalnie groźnego nawyku pomoże zmiana soczewek kontaktowych na okulary – sugerują uczeni.
 • Nowe soczewki kontaktowe mogą pomóc osobom cierpiącym na daltonizm

  Nowe soczewki kontaktowe mogą pomóc osobom cierpiącym na daltonizm

  Ślepota barw to zaburzenie polegające na niezdolności do spostrzegania różnic pomiędzy niektórymi lub wszystkimi barwami. Wszystko wskazuje, że powstały soczewki, które w dużym stopniu pozwolą zniwelować to zjawisko.
 • Dbałość o wzrok pracownika w firmowych rozliczeniach podatkowych

  Dbałość o wzrok pracownika w firmowych rozliczeniach podatkowych

  Obecnie wady wzroku niwelowane są nie tylko za pomocą okularów, ale również szkieł kontaktowych. Jednych i drugich osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę często używają w wykonywaniu czynności powierzonych im w ramach zadań pracowniczych. Pomimo że przepisy bhp obowiązujące w tym zakresie od lat nie były nowelizowane, zmieniające się interpretacje organów podatkowych powodują, że przedsiębiorcy mają problemy z klasyfikacją świadczeń związanych z ochroną wzroku pracownika zarówno pod kątem powstawania opodatkowanych przychodów pracowniczych, jak i rozliczania wartości tych świadczeń w kosztach podatkowych.
 • Stożek rogówki to nie wyrok - można go pokonać

  Stożek rogówki to nie wyrok - można go pokonać

  Wzrok jest najbardziej cenionym zmysłem. Tę tezę potwierdzają wyniki badań opinii publicznej, m.in. przeprowadzonego w 2015 r. przez PBS na zlecenie Alcon, z którego wynika, że 73 proc. Polaków spośród wszystkich zmysłów najbardziej obawia się utraty wzroku. Niestety ze strachem o utratę widzenia nie idzie w parze dbałość o wzrok. Brakuje nam wiedzy zarówno o chorobach oczu jak i możliwościach poprawy jakości widzenia. Tymczasem taka wiedza może dosłownie odmienić życie.
 • Krople do oczu rozpuszczające zaćmę

  Krople do oczu rozpuszczające zaćmę

  Chirurgiczne usuwanie zaćmy wkrótce może stać się przeszłością. Wszystko dzięki innowacyjnym kroplom do oczu z lanosterolem, które niwelują stopień zmętnienia soczewki.
 • Soczewki kontaktowe dla pracownika bez składek ZUS i zaliczki na PIT

  Soczewki kontaktowe dla pracownika bez składek ZUS i zaliczki na PIT

  Od zwróconych pracownikowi pieniędzy za zakup okularów korekcyjnych czy soczewek kontaktowych pracodawca nie potrąci składek ZUS-owskich oraz nie zapłaci zaliczki na PIT. Zwolnienie dotyczy jednak wyłącznie szkieł zaleconych przez lekarza medycyny pracy po przeprowadzonych badaniach.
 • Optycy widzą przyszłość wyraźnie i kolorowo

  Optycy widzą przyszłość wyraźnie i kolorowo

  Rynek sprzyja sprzedawcom soczewek. Rocznie na okulary i soczewki Polacy wydają blisko 2,4 mld zł - informuje "Puls Biznesu".
 • Okulary i soczewki korygujące dla pracowników a podatek PIT

  Zapewnienie pracownikowi okularów korekcyjnych, a w szczególnych sytuacjach także zamiast nich szkieł kontaktowych korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Takie wnioski płynął z interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 16 marca 2011, o sygn. DD3/033/30/CRS/11/95 wydanej w celu jednolitego stosowania prawa.

Filmy - Soczewki (1)

 • Okulary kontra soczewki. Na co się zdecydować?

  Wada wzroku może spowodować wiele nieprzyjemności w życiu codziennym. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór okularów bądź soczewek kontaktowych. Jednak na które się zdecydować? W programie „Dzień Dobry Wakacje” Magdalena Sadowska wyjaśniła, jakich zasad powinniśmy przestrzegać, jeżeli zdecydujemy się na te drugie. (Dzień Dobry TVN/x-news)