Social Network

Artykuły - Social Network (21)

 • Powstaje odważny erotyk

  Powstaje odważny erotyk

  Producenci głośnego "The Social Network" pracują nad nowym filmem - adaptacją bestsellerowej trylogii erotycznej "Fifty Shades of Grey". Za ekranizację powieści autorstwa E.L. James odpowiadać będzie duet - Michael De Luca i Dana Brunetti.
 • Dostojewski na wielkim ekranie

  Dostojewski na wielkim ekranie

  Richard Ayoade, autor głośnego filmu "Moja łódź podwodna", przygotowuje się do ekranizacji noweli Fiodora Dostojewskiego "Sobowtór". W rolach głównych mają wystąpić Jesse Eisenberg ("The Social Network") i Mia Wasikowska ("Alicja w Krainie Czarów").
 • Film o twórcy Apple

  Film o twórcy Apple

  Scenarzysta Aaron Sorkin, zdobywca statuetki Oscara za film "Social Network", napisze scenariusz do filmu biograficznego o Stevie Jobsie. Podstawą scenariusza będzie autoryzowana biografia Jobsa Waltera Isaacksona, do której prawa Sony wykupiło kilka tygodni temu.
 • Zdobywca Oscara zagra wampira

  Zdobywca Oscara zagra wampira

  Trent Reznor, nagrodzony Oscarem za muzykę do "The Social Network" frontman Nine Inch Nails, prawdopodobnie wystąpi w filmie "Abraham Lincoln: Łowca wampirów". Być może napisze również muzykę do tej produkcji.
 • Wybór "Jak zostać królem" zaskakujący

  Wybór "Jak zostać królem" zaskakujący

  Tegoroczny Oscar dla brytyjskiego filmu "Jak zostać królem" Toma Hoopera jest zaskakujący w kontekście ostatniej dekady przyznawania Amerykańskich Nagród Filmowych - ocenił Michał Chaciński, krytyk filmowy i nowy dyrektor artystyczny FPFF w Gdyni.
 • Najwięksi przegrani oscarowej gali

  Najwięksi przegrani oscarowej gali

  "Jak zostać królem" i "Incepcja" zdobyły po cztery Oscary i okazały się największymi zwycięzcami tegorocznej oscarowej gali. Na drugim biegunie znalazły się natomiast filmy "Prawdziwe męstwo" i "The Social Network", wymieniane przed uroczystością w gronie faworytów.
 • Oscar dla Trenta Reznora!

  Oscar dla Trenta Reznora!

  Były lider Nine Inch Nails tryumfuje. Po Złotym Globie za ścieżkę dźwiękowa do filmu "The Social Network", amerykański kompozytor otrzymał w niedzielę (27 lutego) Oscara.
 • Oscary: Triumfatorzy i przegrani

  Oscary: Triumfatorzy i przegrani

  "Jak zostać królem", który zdobył 4 Oscary, okazał się największym zwycięzcą tegorocznej gali, na której rozdawano nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Najbardziej zawiódł nowy film braci Coen - "Prawdziwe męstwo", który mimo dziesięciu nominacji nie otrzymał żadnego Oscara.
 • Oscary 2011: "Jak zostać królem" triumfuje

  Oscary 2011: "Jak zostać królem" triumfuje

  Już po raz 83. wręczone zostały nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Największym zwycięzcą okazał się film "Jak zostać królem", który zdobył 4 Oscary.
 • Oscary: Pewniaki czy niespodzianki?

  Oscary: Pewniaki czy niespodzianki?

  Przed nami najważniejsze filmowe wydarzenie roku. Czy tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów będzie po raz kolejny triumfem komercyjnego kina i typowo hollywoodzkich produkcji, takich jak: "Incepcja", "The Social Network" i "Jak zostać królem" czy skromniejszych, ale za to bogatszych treściowo obrazów - "Wszystko w porządku" i "Do szpiku kości"?