Snowden

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Snowden (2016, reż. Oliver Stone) ,

Artykuły - Snowden (47)

 • "Snowden" [recenzja]: Podróbka

  "Snowden" [recenzja]: Podróbka

  W czerwcu 2013 roku nikt nie spodziewał się, że z dnia na dzień wszystkie kanały informacyjne zostaną zdominowane przez szarego obywatela w śmiesznych okularach, który nagle zagrozi całemu światu. W pokoju hotelowym w centrum Hongkongu Ed spotyka się z trójką zaufanych ludzi. Wykonuje gest, który jest w tym momencie rozpoznawalny na całym świecie. Logując się do swojego komputera, zasłania się kocem. Nikt nie może znać jego haseł.
 • "New York Times": FBI bada, czy współpracownik NSA wykradł tajne kody

  "New York Times": FBI bada, czy współpracownik NSA wykradł tajne kody

  FBI aresztowała współpracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i próbuje ustalić, czy ukradł on i udostępnił osobom trzecim ściśle tajne kody, stworzone przez NSA do włamywania się do sieci komputerowych obcych rządów - podał "New York Times".
 • Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  Edward Snowden w teledysku "The Veil" Petera Gabriela

  W klipie "The Veil" Petera Gabriela nieoczekiwanie pojawił się Edward Snowden, zbiegły do Rosji były pracownik Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Utwór pochodzi z biograficznego filmu "Snowden", który wchodzi do kin 16 września (polska premiera 11 listopada).
 • Peter Gabriel: "The Veil" do filmu "Snowden"

  Peter Gabriel: "The Veil" do filmu "Snowden"

  Do biograficznego filmu "Snowden" utwór "The Veil" napisał Peter Gabriel. Nagrania możecie posłuchać poniżej.
 • ONZ: Snowden nie powinien być sądzony

  ONZ: Snowden nie powinien być sądzony

  Zdaniem Wysokiej Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay, USA powinny porzucić zamiar sądzenia byłego współpracownika służb specjalnych Edwarda Snowdena. Komisarz uważa, że ujawnienie przez niego inwigilacji obywateli leżało w interesie publicznym.
 • Rząd przeciwny przesłuchaniu Snowdena przez komisję Bundestagu

  Rząd przeciwny przesłuchaniu Snowdena przez komisję Bundestagu

  Rząd Niemiec jest przeciwny przesłuchaniu byłego pracownika CIA Edwarda Snowdena przez komisję śledczą Bundestagu na terenie Niemiec. Autorzy ekspertyzy, dostarczonej komisji w piątek, uzasadniają sprzeciw obawą przed narażeniem na szwank stosunków z USA.
 • Snowden za nowymi normami, aby zapobiegać masowej inwigilacji

  Snowden za nowymi normami, aby zapobiegać masowej inwigilacji

  Były współpracownik wywiadu USA Edward Snowden, który ujawnił program masowej inwigilacji prowadzony przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), opowiedział się we wtorek za nowymi międzynarodowymi normami, by uniknąć kolejnych nadużyć.
 • E-pieniądz a e-niewola

  E-pieniądz a e-niewola

  Całkowita zależność od e-bankowości to także ryzyko kompletnego ubezwłasnowolnienia. Eliminacja gotówki to jednocześnie obowiązek korzystania z w pełni kontrolowanego kanału e-bankowości.
 • Snowden: Światu grozi totalna kontrola

  Snowden: Światu grozi totalna kontrola

  Edward Snowden wystąpił w programie Channel 4 z własnym orędziem do świata.
 • Kongresmen USA krytykuje plan przesłuchania Snowdena w komisji PE

  Kongresmen USA krytykuje plan przesłuchania Snowdena w komisji PE

  Przewodniczący komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów USA Mike Rogers ostro skrytykował dziś w Brukseli plan przesłuchania przez komisję europarlamentu Edwarda Snowdena, który ujawnił informacje o prowadzonej przez wywiad USA inwigilacji elektronicznej.