Snow

Artykuły - Snow (118)

 • Snow "Informer": Co słychać u gwiazdy jednego przeboju?

  Snow "Informer": Co słychać u gwiazdy jednego przeboju?

  "A-liki-bum-bum-den" - tak śpiewaliśmy w 1993 roku za Kanadyjczykiem o pseudonimie Snow. Jego utwór "Informer" to punkt obowiązkowy na wszelakich listach gwiazd jednego przeboju.
 • Snow: Śnieżne szaleństwo w niezależnej produkcji

  Snow: Śnieżne szaleństwo w niezależnej produkcji

  Gdy żar leje się z nieba, z miłą chęcią patrzy się na obrazki z takiej gry.
 • "Sen" Tomasza Kowalskiego. Posłuchaj

  "Sen" Tomasza Kowalskiego. Posłuchaj

  Utwór "Sen" zapowiada debiutancką płytę Tomasza Kowalskiego (laureata czwartej edycji "Must Be The Music") i jego grupy FBB (Fama Blues Band).
 • "To nie był sen"

  "To nie był sen"

  - Z jakiej racji po 20 latach grania, mamy jeszcze komuś coś udowadniać? - irytują się muzycy Myslovitz, którzy wydali właśnie pierwszą płytę bez Artura Rojka.
 • Pobudka z pięknego snu

  Mocny spadek cen akcji w Tokio łatwo wytłumaczyć rzadko obserwowanymi zwyżkami cen w bliskiej przeszłości, ale jak indeks tej klasy, co Nikkei spada o 7 procent, trudno nie traktować przeceny w kategoriach sygnału ostrzegawczego.
 • "Po drugiej stronie snu": Wyśnione zbrodnie

  "Po drugiej stronie snu": Wyśnione zbrodnie

  Punkt wyjścia filmu Rebeki Daly zwiastuje solidne kino grozy. Główna bohaterka Arlene budzi się w lesie obok ciała martwej dziewczyny. Przestraszona, ale i niepewna, czy to już jawa, czy wciąż jeszcze sen, wraca do domu. Odtąd wraz z widzem będzie zastanawiać się, kto zabił.
 • Szalony amerykański sen

  Szalony amerykański sen

  Historia pełna jest tego typu paradoksów jak przypadek F. Scotta Fitzgeralda. Zmagający się z problemem alkoholowym pisarz umiera w 1940 r. w poczuciu, że dzieło jego życia nie zostało dostatecznie docenione. Tymczasem "Wielki Gatsby" jest dziś uznawany za jedną z najważniejszych amerykańskich powieści, którą kino przetrawiało wielokrotnie, na wiele - czasem nieoczekiwanych - sposobów.
 • "Mokre sny" Almodovara

  "Mokre sny" Almodovara

  Pedro Almodóvar potrafi z równym dowcipem i przenikliwością analizować ludzką seksualność, co Quentin Tarantino przygląda się naszej słabości do przemocy. Jego najnowszy film - komedia "Przelotni kochankowie" - to erotyk.
 • Patricia Kazadi przerywa sen

  Patricia Kazadi przerywa sen

  "Przerywam sen" to najnowszy singel Patricii Kazadi (obecnie prowadzącej "X Factora") zapowiadający jej debiutancki album.
 • Leos Carax: Sen zwany kinem

  Leos Carax: Sen zwany kinem

  Każdy jego film wzbudza emocje, na każdy musimy czekać coraz dłużej. Leos Carax, enfant terrible współczesnego kina, powrócił po 13-letnim milczeniu. Z okazji premiery jego nowego obrazu "Holy Motors" (premiera kinowa: 11 stycznia) przybliżamy sylwetkę enigmatycznego twórcy.