śnieg

Artykuły - śnieg (989)

 • Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Nowoczesną "fabrykę śniegu" uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku (Warmińsko-mazurskie). Niezależnie od warunków atmosferycznych urządzenie wykorzystujące wymiennik ciepła może produkować 200 m sześc. sztucznego śniegu na dobę.
 • Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Na Syberii pojawiły się gigantyczne śnieżne kule. Mimo iż wyglądają jak element scenografii do filmu science fiction, to są jak najbardziej naturalne.
 • Metanowy śnieg na Plutonie

  Metanowy śnieg na Plutonie

  Sonda New Horizons już dawno minęła Plutona i jego orbitę, ale dane przez nią zebrane są wciąż analizowane przez naukowców na Ziemi. Teraz udostępniono zdjęcie przedstawiające ośnieżone górskie szczyty na Plutonie.
 • Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Powszechnie panuje przekonanie, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu. Mit ten postanowił obalić pewien amerykański fizyk.
 • Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Samochód pokryty grubą warstwą śniegu, a szyba od strony kierowcy odśnieżona w kwadrat o boku mierzącym ok. pół metra - w taki sposób podróżował 80-latek z prowincji Ontario w Kanadzie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 110 kanadyjskich dolarów.
 • Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  ​Wideo, które widzicie poniżej, nie zostało nakręcone w Rosji, nie jest to również fragment filmu katastroficznego, mówiącego o globalnym zlodowaceniu.
 • Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Przed nami kolejna noc z lokalnymi opadami śniegu. Wyjeżdżając na drogi dokładnie oczyśćcie też dachy aut - apeluje ekspert od bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marek Zajdel.
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Filmy - śnieg (19)

 • Zimowa dekoracja - śnieg ze styropianu

  Zima i święta Bożego Narodzenia to wyborna okazja do tworzenia przepięknych dekoracji, które świetnie podkreśli atmosferę i klimat naszych wnętrz! Śnieg to nieodłączny atrybut wiążący się z zimą i świętami, w domu ten naturalny oczywiście trudno utrzymać, dlatego warto uciec się do sprytnego sposobu! Przy użyciu zwykłego styropianu możecie stworzyć przepiękną dekorację - gałązki z pokruszonym styropianem świetnie podkreślą świąteczny nastrój!
 • Wybrała fatalny moment na spacer

  Dziewczyna wybrała się na spacer podczas zamieci. Wiatr wiał z prędkością około 130 km/h! Ledwo udało się jej dotrzeć do samochodu.
 • Kocha grać ponad wszystko

  Różowy fortepian, puszka piwa, padający śnieg i śpiewający półnagi mężczyzna. Czy może być coś równie absurdalnego? Jak widać prawdziwej miłości do muzyki nic nie może powstrzymać. Mimo wszystko przeziębienie odważny meloman ma w tym wypadku gwarantowane.
 • Omenaa Mensah: Święta ze śniegiem tylko na południu kraju

  Omenaa Mensah, popularna pogodynka, prognozuje śnieg na święta tylko na południu kraju. W pozostałych regionach kraju należy się spodziewać raczej opadów deszczu. Podkreśla natomiast, że w górach wciąż leży dużo śniegu. – Ci z Państwa, którzy wybrali się w tamtym kierunku, zrobili dobrze. W innych częściach Polski ma być pochmurno, deszczowo, ale ciepło. Prezenterka dodaje jednak, że na razie są to tylko prognozy i jeszcze wszystko może się zmienić. Polecamy też: SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA POGODY NA WIGILIĘ, ŚWIĘTA I SYLWESTRA