śnieg

Artykuły - śnieg (989)

 • Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Nowoczesną "fabrykę śniegu" uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku (Warmińsko-mazurskie). Niezależnie od warunków atmosferycznych urządzenie wykorzystujące wymiennik ciepła może produkować 200 m sześc. sztucznego śniegu na dobę.
 • Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Na Syberii pojawiły się gigantyczne śnieżne kule. Mimo iż wyglądają jak element scenografii do filmu science fiction, to są jak najbardziej naturalne.
 • Metanowy śnieg na Plutonie

  Metanowy śnieg na Plutonie

  Sonda New Horizons już dawno minęła Plutona i jego orbitę, ale dane przez nią zebrane są wciąż analizowane przez naukowców na Ziemi. Teraz udostępniono zdjęcie przedstawiające ośnieżone górskie szczyty na Plutonie.
 • Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Powszechnie panuje przekonanie, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu. Mit ten postanowił obalić pewien amerykański fizyk.
 • Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Samochód pokryty grubą warstwą śniegu, a szyba od strony kierowcy odśnieżona w kwadrat o boku mierzącym ok. pół metra - w taki sposób podróżował 80-latek z prowincji Ontario w Kanadzie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 110 kanadyjskich dolarów.
 • Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  ​Wideo, które widzicie poniżej, nie zostało nakręcone w Rosji, nie jest to również fragment filmu katastroficznego, mówiącego o globalnym zlodowaceniu.
 • Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Przed nami kolejna noc z lokalnymi opadami śniegu. Wyjeżdżając na drogi dokładnie oczyśćcie też dachy aut - apeluje ekspert od bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marek Zajdel.
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Filmy - śnieg (25)

 • Urocza zabawa zwierząt na śniegu

  Śnieżna pogoda sprzyja zabawie. Opiekunowie pand w chińskim mieście Ya’an dali swoim podopiecznym wyjątkową okazję do rozrywki. Puchate zwierzęta bujały się na huśtawce i przepychały się bawiąc. (STORYFUL/x-news)
 • Właśnie dlatego warto odśnieżać cały samochód

  Po kilku dniach wiosennej aury do Polski wróciła zima, a wraz z nią obfite opady śniegu. Z tego względu kierowcy powinni pamiętać, że przed wyruszeniem w drogę warto odśnieżyć cały samochód, a nie tylko szyby. Zalegający na karoserii śnieg może stwarzać niebezpieczeństwo, o czym przekonał się kierowca ciężarówki jadący drogą w pobliżu Wareham w stanie Massachusetts. Gdy przejeżdżał pod wiaduktem, zalegający na dachu naczepy zbity śnieg uderzył w przęsło, którego osłona oderwała się i spadła na jezdnię tuz przed nadjeżdżające samochody. (STORYFUL/x-news)
 • Kula śnieżna - zrób ją samodzielnie!

  Kula śnieżna to jedna z najprostszych i jednocześnie najpopularniejszych zabawek i ozdób, które są w niemal każdym domu! Niewielka zabawka zamknięta w wypełnionej płynem szklanej kuli, w której pływa brokat - cieszy oko każdego! Nie musicie wydawać fortuny - możecie zrobić ją samodzielnie w domu! Zobaczcie, jak zrobić kulę śnieżną w domu - wystarczy słoiczek i trochę brokatu!
 • Zasypało podjazd? Z pomocą przyjdzie... tyranozaur

  Silne opady śniegu nawiedziły północno-wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Amerykanie do wynikających z tego niedogodności podeszli z uśmiechem. Gdy mieszkająca w Lebanon w stanie New Jersey Katie Nastacio chciała wyjechać z domu, z pomocą w odśnieżeniu podjazdu przed domem ruszył jej ojciec. Żeby nie było nudno, postanowił to zrobić w stroju... tyranozaura. Mimo krótkich rączek bardzo sprawnie operował łopatą. (STORYFUL/x-news)