śnieg

Artykuły - śnieg (506)

 • Japońska kolej kontra śnieg na torach

  Japońska kolej kontra śnieg na torach

  W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się filmik zamieszczony na kanale YouTube, który ukazuje japoński pociąg, bezlitośnie radzący sobie ze śniegiem zalegającym na torach.
 • Żużel. Pogoda rozwiąże problem za działaczy? Już wcześniej torpedowała start ligi

  Żużel. Pogoda rozwiąże problem za działaczy? Już wcześniej torpedowała start ligi

  Polska od paru dni jest zasypana śniegiem i skuta mrozem. Według prognoz synoptyków, zima nie odpuści jeszcze przez kilka najbliższych tygodni. Jeśli tak się stanie, inauguracja ligi może zostać przesunięta niezależnie od decyzji żużlowych działaczy
 • Zima nie daje spokoju. Śnieg spadł nawet na Saharze...

  Zima nie daje spokoju. Śnieg spadł nawet na Saharze...

  Zima dotarła już chyba do każdego zakątka naszej planety. Nie lada zdziwienie przeżywają także mieszkańcy miasta Ain Sefra w Algierii, gdzie przez kilka nocy notowano temperatury poniżej zera. I choć mróz to ostatnie, co kojarzy się z Afryką, to akurat nie on jest powodem największego zamieszania. Oprócz typowo europejskiego chłodu położone na terenie Sahary Ain Sefra nawiedził także śnieg.
 • Filomena psuje szyki hiszpańskiej gospodarce

  Filomena psuje szyki hiszpańskiej gospodarce

  Najpierw COVID-19, a teraz śnieg, utrudniają funkcjonowanie hiszpańskiej gospodarki. Odkąd nad Półwysep Iberyjski nadciągnęła śnieżyca Filomena, utrudnioną pracę mają transport i handel. Eksperci ostrzegają, że konsekwencją zalegającego na Półwyspie Iberyjskim śniegu będzie spadek PKB w pierwszym kwartale - nawet o 3,5 proc.
 • Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Nowoczesną "fabrykę śniegu" uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku (Warmińsko-mazurskie). Niezależnie od warunków atmosferycznych urządzenie wykorzystujące wymiennik ciepła może produkować 200 m sześc. sztucznego śniegu na dobę.
 • Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Na Syberii pojawiły się gigantyczne śnieżne kule. Mimo iż wyglądają jak element scenografii do filmu science fiction, to są jak najbardziej naturalne.
 • Metanowy śnieg na Plutonie

  Metanowy śnieg na Plutonie

  Sonda New Horizons już dawno minęła Plutona i jego orbitę, ale dane przez nią zebrane są wciąż analizowane przez naukowców na Ziemi. Teraz udostępniono zdjęcie przedstawiające ośnieżone górskie szczyty na Plutonie.

Filmy - śnieg (38)