śnieg

Artykuły - śnieg (501)

 • Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Nowoczesną "fabrykę śniegu" uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku (Warmińsko-mazurskie). Niezależnie od warunków atmosferycznych urządzenie wykorzystujące wymiennik ciepła może produkować 200 m sześc. sztucznego śniegu na dobę.
 • Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Na Syberii pojawiły się gigantyczne śnieżne kule. Mimo iż wyglądają jak element scenografii do filmu science fiction, to są jak najbardziej naturalne.
 • Metanowy śnieg na Plutonie

  Metanowy śnieg na Plutonie

  Sonda New Horizons już dawno minęła Plutona i jego orbitę, ale dane przez nią zebrane są wciąż analizowane przez naukowców na Ziemi. Teraz udostępniono zdjęcie przedstawiające ośnieżone górskie szczyty na Plutonie.
 • Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Powszechnie panuje przekonanie, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu. Mit ten postanowił obalić pewien amerykański fizyk.
 • Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Samochód pokryty grubą warstwą śniegu, a szyba od strony kierowcy odśnieżona w kwadrat o boku mierzącym ok. pół metra - w taki sposób podróżował 80-latek z prowincji Ontario w Kanadzie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 110 kanadyjskich dolarów.
 • Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  ​Wideo, które widzicie poniżej, nie zostało nakręcone w Rosji, nie jest to również fragment filmu katastroficznego, mówiącego o globalnym zlodowaceniu.
 • Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Przed nami kolejna noc z lokalnymi opadami śniegu. Wyjeżdżając na drogi dokładnie oczyśćcie też dachy aut - apeluje ekspert od bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marek Zajdel.
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Filmy - śnieg (30)

 • Walka z siłami natury. Poradzi sobie?

  Ta wiewiórka nie ma łatwego zadania. Chcąc przejść zawieszoną w powietrzu kładką, musi pozbyć się zalegającego na niej śniegu. Przyznajmy, że jest wytrwała!
 • Pies zjeżdża z górki na brzuchu. Niepotrzebne mu sanki

  Zobaczcie, jak bardzo ten pies uwielbia zabawy na śniegu. Gdy właściciel zabrał go na spacer, pupil wypatrzył sobie idealną górkę do zjeżdżenia i pomimo, że wcale nie miał ze sobą sanek, zaczął z niej zjeżdżać. Psiak udowadnia, że da się nawet na brzuchu!
 • York przedziera się przez grubą warstwę śniegu

  To nagranie jest chyba koronnym dowodem, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Mały york w trakcie spaceru z właścicielem nie chciał rezygnować z zabawy. Przedzierał się dzielnie przez grubą warstwę śniegu, prąc w kierunku rzuconej mu zabawki. Knopa, bo tak się wabi pies, poradził sobie z białym puchem i na koniec wesoło merdał ogonem.
 • Pies łapie płatki śniegu. Jak zawodowiec!

  Psy także lubią zabawy na śniegu. Ten, korzystając z możliwości postanowił pobawić się w łapanie pyskiem spadających płatków. Widać, że sprawia mu to dużo uciechy.