śniadanie

Artykuły - śniadanie (166)

 • Jak ograniczyć podjadanie w ciągu dnia?

  Jak ograniczyć podjadanie w ciągu dnia?

  Odpowiednio zbilansowane śniadanie sprzyja kontroli masy ciała. Jeśli zatem zastanawiamy się, co powinno znaleźć się w porannym menu, naukowcy sugerują, aby sięgnąć po produkty wysokobiałkowe. To pozwala ograniczyć uczucie głodu w dalszej części dnia.
 • Śniadanie – posiłek numer jeden!

  Śniadanie – posiłek numer jeden!

  Powinno być pierwszym i zjedzonym do godziny od przebudzenia posiłkiem. Jest zdecydowanie najważniejszym spośród wszystkich, które zjadamy. Jak wyglądają poranne nawyki żywieniowe Polaków? Co deklarujemy i co rzeczywiście robimy?
 • Czego nie wolno jeść na pusty żołądek?

  Czego nie wolno jeść na pusty żołądek?

  Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Brzmi jak dietetyczny banał, choć to prawda. Są jednak produkty, które zjedzone na czczo, spowodują więcej szkody, niż pożytku. Jakie?
 • Dzieci nie jedzą śniadań. To szkodliwy nawyk

  Dzieci nie jedzą śniadań. To szkodliwy nawyk

  Co czwarte dziecko nie je codziennie śniadania. Zdrowe nawyki żywieniowe mogą budować w najmłodszych szkoły.
 • Trafił za kratki, bo zjadł śniadanie z koleżanką z pracy

  Trafił za kratki, bo zjadł śniadanie z koleżanką z pracy

  Zjadł posiłek z kobietą, nagrał to i wrzucił do sieci. Teraz czeka na wyrok i prawdopodobnie deportację, bo w tym kraju to poważne przestępstwo.
 • Wszystkie poranki świata, Elisa Paganeli i Laura Ascali

  Wszystkie poranki świata, Elisa Paganeli i Laura Ascali

  Śniadanie w Afganistanie? A może na Kubie? Kotleciki z platanów w Ekwadorze? Gdy tylko się obudzisz, możesz przenieść się na wspaniałe śniadanie do niemal każdego zakątka świata!
 • Śniadanie do łóżka. Zrób ukochanej osobie niespodziankę!

  Śniadanie do łóżka. Zrób ukochanej osobie niespodziankę!

  Śniadanie do łóżka – czy może być coś bardziej romantycznego? Spraw ukochanej miły prezent - i to nie tylko w Walentynki! Przyrządź i zaserwuj jej same smakowitości na dobry początek dnia. Gwarantujemy, że tym sposobem bez problemu wkupisz się w łaski swojej wybranki.
 • Pięć pomysłów na błyskawiczne śniadania na ciepło

  Pięć pomysłów na błyskawiczne śniadania na ciepło

  Kiedy temperatura spada poniżej zera, a za oknem pada deszcz i wieje wiatr, nasz organizm potrzebuje zdrowych, pełnowartościowych i przede wszystkim ciepłych posiłków. Zwłaszcza rano, na tzw. rozruch. Wiemy jednak, że o świcie liczy się każda minuta, dlatego przychodzimy z pomocą i prezentujemy pięć pomysłów na błyskawiczne śniadania na ciepło. Dzięki nim łatwiej będzie stawić czoła jesiennym i zimowym dniom.
 • Główny posiłek dnia

  Główny posiłek dnia

  Liczą się nie tylko kalorie, również pora spożywania posiłków. Z najnowszych badań wynika, że należy odwrócić piramidę dziennego żywienia, by uniknąć otyłości. Głównym posiłkiem powinno być śniadanie, a nie obiad i kolacja.
 • Wspólne śniadanie każdego dnia

  Wspólne śniadanie każdego dnia

  Dobrze skomponowane śniadanie jest bardzo ważne i od niego powinno się zaczynać każdy dzień. Według 31 proc. badanych mam to często także jedyny moment, gdy cała rodzina może być razem. Jednocześnie jednak, aż 17 proc. respondentek twierdzi, że w ciągu tygodnia, w ich domach nigdy nie jada się wspólnie o poranku. Co niepokojące, jedną z przyczyn – zaraz po braku czasu – jest niechęć dzieci do tego posiłku (13 proc.). Tymczasem nikt, a przede wszystkim najmłodsi, nie powinni pomijać go w codziennej diecie. Zwłaszcza, że przyrządzenie wartościowego śniadania jest łatwiejsze niż nam się wydaje.

Filmy - śniadanie (68)

 • Europejski Dzień Śniadania! Dlaczego jest najważniejszym posiłkiem dnia?

  24 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Śniadania! Dietetycy twierdzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zapewnia on siłę i witalność na cały poranek, zapewniając nam przebudzenie ciała i umysłu. Śniadanie powinno stanowić 25 procent całkowitego dziennego zapotrzebowania na energię i zawierać głównie węglowodany, białka, a w mniejszej części tłuszcze. (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Otręby na śniadanie

  W dzisiejszej kuchni programu Daria Ładocha pokazała kilka przepisów na przygotowanie pysznego i zdrowego śniadania z otrębami, które pobudzą nasze trawienie. Jak zrobić domowy chleb na otrębach owsianych i zdrowe muffinki z malinami? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jedzenie jest… nudne? Mała dziewczynka zasypia przy śniadaniu

  Jedzenie - dla jednych pasja, dla innych przykry i… nudny obowiązek. Mała Ivy nie była w stanie wytrzymać podczas jedzenia lunchu ze swoimi rodzicami i powoli zaczęła odpływać w objęcia Morfeusza. Ciekawe, czy udało się jej dokończyć posiłek. (STORYFUL/x-news)
 • Udomowiona kura domaga się śniadania

  Wydawałoby się, że kura nie jest zwierzęciem, które można wyszkolić. A jednak. Nagranie jest udowadnia, że ten ptak potrafi wykonywać polecenia swojego właściciela. (STORYFUL/x-news)