śniadanie

Artykuły - śniadanie (318)

 • Śniadanie – posiłek numer jeden!

  Śniadanie – posiłek numer jeden!

  Powinno być pierwszym i zjedzonym do godziny od przebudzenia posiłkiem. Jest zdecydowanie najważniejszym spośród wszystkich, które zjadamy. Jak wyglądają poranne nawyki żywieniowe Polaków? Co deklarujemy i co rzeczywiście robimy?
 • Czego nie wolno jeść na pusty żołądek?

  Czego nie wolno jeść na pusty żołądek?

  Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Brzmi jak dietetyczny banał, choć to prawda. Są jednak produkty, które zjedzone na czczo, spowodują więcej szkody, niż pożytku. Jakie?
 • Dzieci nie jedzą śniadań. To szkodliwy nawyk

  Dzieci nie jedzą śniadań. To szkodliwy nawyk

  Co czwarte dziecko nie je codziennie śniadania. Zdrowe nawyki żywieniowe mogą budować w najmłodszych szkoły.
 • Trafił za kratki, bo zjadł śniadanie z koleżanką z pracy

  Trafił za kratki, bo zjadł śniadanie z koleżanką z pracy

  Zjadł posiłek z kobietą, nagrał to i wrzucił do sieci. Teraz czeka na wyrok i prawdopodobnie deportację, bo w tym kraju to poważne przestępstwo.
 • Wszystkie poranki świata, Elisa Paganeli i Laura Ascali

  Wszystkie poranki świata, Elisa Paganeli i Laura Ascali

  Śniadanie w Afganistanie? A może na Kubie? Kotleciki z platanów w Ekwadorze? Gdy tylko się obudzisz, możesz przenieść się na wspaniałe śniadanie do niemal każdego zakątka świata!
 • Śniadanie do łóżka. Zrób ukochanej osobie niespodziankę!

  Śniadanie do łóżka. Zrób ukochanej osobie niespodziankę!

  Śniadanie do łóżka – czy może być coś bardziej romantycznego? Spraw ukochanej miły prezent - i to nie tylko w Walentynki! Przyrządź i zaserwuj jej same smakowitości na dobry początek dnia. Gwarantujemy, że tym sposobem bez problemu wkupisz się w łaski swojej wybranki.
 • Pięć pomysłów na błyskawiczne śniadania na ciepło

  Pięć pomysłów na błyskawiczne śniadania na ciepło

  Kiedy temperatura spada poniżej zera, a za oknem pada deszcz i wieje wiatr, nasz organizm potrzebuje zdrowych, pełnowartościowych i przede wszystkim ciepłych posiłków. Zwłaszcza rano, na tzw. rozruch. Wiemy jednak, że o świcie liczy się każda minuta, dlatego przychodzimy z pomocą i prezentujemy pięć pomysłów na błyskawiczne śniadania na ciepło. Dzięki nim łatwiej będzie stawić czoła jesiennym i zimowym dniom.
 • Główny posiłek dnia

  Główny posiłek dnia

  Liczą się nie tylko kalorie, również pora spożywania posiłków. Z najnowszych badań wynika, że należy odwrócić piramidę dziennego żywienia, by uniknąć otyłości. Głównym posiłkiem powinno być śniadanie, a nie obiad i kolacja.
 • Wspólne śniadanie każdego dnia

  Wspólne śniadanie każdego dnia

  Dobrze skomponowane śniadanie jest bardzo ważne i od niego powinno się zaczynać każdy dzień. Według 31 proc. badanych mam to często także jedyny moment, gdy cała rodzina może być razem. Jednocześnie jednak, aż 17 proc. respondentek twierdzi, że w ciągu tygodnia, w ich domach nigdy nie jada się wspólnie o poranku. Co niepokojące, jedną z przyczyn – zaraz po braku czasu – jest niechęć dzieci do tego posiłku (13 proc.). Tymczasem nikt, a przede wszystkim najmłodsi, nie powinni pomijać go w codziennej diecie. Zwłaszcza, że przyrządzenie wartościowego śniadania jest łatwiejsze niż nam się wydaje.
 • Śniadanie do łóżka – mały gest, duża radość

  Śniadanie do łóżka – mały gest, duża radość

  Okazywanie sobie uczuć wzmacnia więzi między dwojgiem ludzi. Czasem wydaje nam się, że wymaga to obmyślania skomplikowanych niespodzianek. Nic bardziej mylnego! Ważne są też drobne, codzienne gesty. Bardzo prostym, a jednocześnie miłym gestem świadczącym o tym, że ktoś jest w naszym życiu szczególnie istotny może być, np. śniadanie podane do łóżka. 62% badanych mam twierdzi, że taki początek dnia daje poczucie, że jesteśmy dla drugiej osoby ważni, a 52 proc. uważa, że to dowód na to, że ktoś bliski o nas dba.

Filmy - śniadanie (50)

 • Taki ładny, a marudzi przy śniadaniu

  Nudne śniadanie nie przypadło temu pupilowi do gustu. Piękny pirenejski pies górski wyraźnie daje swojej właścicielce znak, że w jego misce mogłoby pojawić się coś innego. Kogo by przekonał? (STORYFUL/x-news)
 • Zdrowe śniadania z superfoods w roli głównej

  W kuchni „Dzień Dobry TVN” Michał Lachur przygotował zdrowe śniadania z superfoods w roli głównej. Jaki jest przepis na granolę z domowym jogurtem? Na stole pojawiły się takie pyszności, jak: gryczana misa rozmaitości i jaglanka z pieczarkami. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Taki ładny, a marudzi przy śniadaniu

  Nudne śniadanie nie przypadło temu pupilowi do gustu. Piękny pirenejski pies górski wyraźnie daje swojej właścicielce znak, że w jego misce mogłoby pojawić się coś innego. Kogo by przekonał? (STORYFUL/x-news)
 • Chomik żyje jak król! Nie ma to jak śniadanie do łóżka

  Nie ma nic przyjemniejszego od śniadania do łóżka. Tego samego zdania jest również ten mały chomik. Jego właściciel dba o niego i często rozpieszcza swojego pupila, dzięki czemu zwierzak jest bardzo zadowolony. Kto by nie był? (STORYFUL/x-news)