smsy

Artykuły - Smsy (43)

 • Rozmyta odpowiedzialność za SMS-y: Nie wiadomo, czy za spam karać operatora, czy firmę marketingową

  Rozmyta odpowiedzialność za SMS-y: Nie wiadomo, czy za spam karać operatora, czy firmę marketingową

  Przepisy nie odpowiadają jednoznacznie na pytanie, kogo należy karać za wydzwanianie do klientów z przekazem reklamowym bez ich zgody. Czy zleceniodawcę, czy firmę marketingową?
 • UKE ostrzega przed SMS-ami premium

  UKE ostrzega przed SMS-ami premium

  Nierozsądne udostępnianie numeru telefonu może nas narazić na ogromne kłopoty finansowe - ostrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej.
 • Liczba SMS-ów wysyłanych przez przedsiębiorstwa będzie rosnąć. W branży finansowej, marketingu i windykacji to wciąż użyteczne narzędzie

  Liczba SMS-ów wysyłanych przez przedsiębiorstwa będzie rosnąć. W branży finansowej, marketingu i windykacji to wciąż użyteczne narzędzie

  Krótkie wiadomości tekstowe to jedno z podstawowych narzędzi komunikacji. Z miesiąca na miesiąc liczba wysyłanych przez osoby prywatne SMS-ów jest jednak coraz mniejsza. Są one skutecznie zastępowane przez komunikatory internetowe, aplikacje w rodzaju WhatsApp, czy tzw. powiadomienia push. Rośnie natomiast udział w rynku SMS przedsiębiorstw. Firmy wykorzystują krótkie wiadomości tekstowe do komunikacji marketingowej czy autoryzowania transakcji.
 • SMS-owanie podczas chodzenia może być niebezpieczne

  SMS-owanie podczas chodzenia może być niebezpieczne

  Pisanie SMS-ów podczas chodzenia jest niebezpieczne. Może ono rozpraszać naszą uwagę, ograniczać pole widzenia, a także powodować upadki.
 • Jak rozpoznać kosztownego SMS-a?

  Jak rozpoznać kosztownego SMS-a?

  Każdy z nas nie raz bywa zachęcany, aby za pomocą SMS-a oddać głos w konkursie lub spróbować szczęścia w loterii SMS-owej. Przed decyzją o udziale warto wiedzieć jak dużo może nas kosztować wysłanie tego rodzaju wiadomości tekstowej.
 • Fantomowe wibracje coraz częstsze. Nikomu nie przeszkadzają?

  Fantomowe wibracje coraz częstsze. Nikomu nie przeszkadzają?

  Osoby z amputowanymi kończynami często zwracają uwagę na ból fantomowy. Na podstawie tej przypadłości, naukowcy opracowali termin wibracji fantomowych, który pojawia się u coraz większej liczby osób na świecie.
 • SMS-y na okrągło tylko w Orange

  SMS-y na okrągło tylko w Orange

  Klienci Orange, którzy podpisują nową umowę, przedłużają dotychczasową lub przenoszą numer z innej sieci, otrzymują możliwość nielimitowanego, bezpłatnego wysyłania SMS-ów do wszystkich w sieci Orange przez cały czas trwania umowy. Orange jest jedynym operatorem oferującym za darmo taką usługę swoim klientom.
 • Dania: Zabił wysyłając SMS-y

  Pisanie SMS-ów przyczyną tragedii na drodze. Duński kierowca samochodu dostawczego, jadąc z prędkością 125 kilometrów na godzinę, zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Zginęła wówczas trójka dzieci.
 • Dodatkowe minuty i SMS-y za każdą złotówkę doładowania

  Dodatkowe minuty i SMS-y za każdą złotówkę doładowania

  Klienci oferty Orange na kartę mogą skorzystać z usługi – „Masz Minuty i Masz SMSy”, w której za każdą złotówkę wydaną na doładowanie konta dostaną bonus w postaci dodatkowej minuty oraz trzech SMS-ów do wszystkich sieci.
 • UKE alarmuje. Na takie telefony nie odpowiadaj

  UKE alarmuje. Na takie telefony nie odpowiadaj

  Kilka miesięcy temu Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzegał przed niepokojącym zjawiskiem, które dotykało użytkowników usług telefonicznych. W ostatnim czasie ponownie dotarły do nas sygnały od abonentów oraz samych przedsiębiorców telekomunikacyjnych dotyczące tego procederu, choć w nieco zmienionej postaci.

Filmy - Smsy (1)