sms premium

Artykuły - Sms premium (11)

 • Uwaga na QR kody!

  Uwaga na QR kody!

  Policja ostrzega przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach.
 • Komisja o noweli, która ma m.in. chronić przed nadużyciami związanymi z sms-ami premium

  Komisja o noweli, która ma m.in. chronić przed nadużyciami związanymi z sms-ami premium

  Lepszą ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami i nadużyciami związanymi m.in. z sms-ami premium ma zapewnić rządowa nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego. Pierwsze czytanie jej projektu odbyło się we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji cyfryzacji.
 • Telekomunikacja - będzie można blokować SMS premium

  Telekomunikacja - będzie można blokować SMS premium

  Rząd zajął się w tym tygodniu projektem nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zakłada on wprowadzenie nowej formy zawierania umów, przewidzianej wprowadzonymi w 2015 r. przepisami Kodeksu cywilnego
 • Kolejna metoda wyłudzania pieniędzy przez SMS-y premium

  Kolejna metoda wyłudzania pieniędzy przez SMS-y premium

  Jeden z użytkowników serwisu Wykop opublikował zdjęcie wiadomości SMS, która okazała się być oszustwem. Do może być kolejny "łańcuszek", który korzysta z systemów SMS premium.
 • SMS-owi oszuści na wylocie: Telekomy obronią klientów przed usługami premium

  SMS-owi oszuści na wylocie: Telekomy obronią klientów przed usługami premium

  Nie udało się po dobroci, będzie na ostro. Telekomy będą musiały chronić konsumentów przed nieświadomym korzystaniem przez nich z usług premium.
 • UOKiK walczy z SMS -ami premium

  UOKiK walczy z SMS -ami premium

  Urząd Ochrony i Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi na usługę m.in. Czat Towarzyski świadczoną z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228. Postępowanie przeciwko Polkomtelowi, zostało wszczęte w połowie maja 2017 r. Klienci po otrzymaniu wysokich rachunków składali reklamacje do Polkomtela, ten zaś odsyłał ich do podmiotów zewnętrznych.
 • 10 tys. oszukanych Polaków. Stracili ok. 1,2 mln złotych

  Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła z zakopiańskiej prokuratury rejonowej śledztwo w sprawie oszustw na tzw. sms premium, na który od 10 tys. osób wyłudzono kwotę ok. 1,2 mln zł - poinformował w piątek rzecznik prokuratury Leszek Karp.
 • Grupa przestępcza zajmująca się płatnymi SMS-ami rozbita przez policję

  Grupa przestępcza zajmująca się płatnymi SMS-ami rozbita przez policję

  Małopolska policja rozpracowała grupę zarabiającą na fałszywych konkursach internetowych i płatnych wiadomościach SMS.
 • Nie każdy konkursowy SMS to spam

  Nie każdy konkursowy SMS to spam

  Wakacje to tradycyjnie czas wielu konkursów, loterii i promocji. Aby wziąć w nich udział, często trzeba po prostu wysłać SMS-a na numer wskazany przez organizatora. Wielu z nas obawia się jednak, że wysłanie jednego SMS-a spowoduje konieczność wysyłania kolejnych i narazi nas na nieoczekiwane koszty. Tymczasem nie każdy konkursowy SMS to SMS Premium o podwyższonym koszcie. Potrzeba jedynie chłodnej głowy i znajomości kilku podstawowych zasad dotyczących płatności za takie wiadomości, aby pozostać bezpiecznym.
 • Zawarcie przez MNI Premium S.A., spółkę zależną od MIT Mobile Internet Technology S.A. umowy na integrację SMS Premium z Telewizją Polską S.A.

  Raport bieżący nr 23/2013Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufneZarząd MIT Mobile Internet Technology S.A. (dalej "Spółka” lub "MIT S.A.”) z siedzibą w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu dzisiejszym, tj. 29 kwietnia 2013 r. Spółka otrzymała od spółki zależnej MNI Premium S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej "MNI Premium”) informację o zawarciu w dniu 26 kwietnia 2013 roku przez MNI Premium z Telewizją