smród

Artykuły - Smród (17)

 • Polacy mają dość smrodu ze spalanych odpadów. Strażnicy miejscy przyjmują coraz więcej zgłoszeń

  Polacy mają dość smrodu ze spalanych odpadów. Strażnicy miejscy przyjmują coraz więcej zgłoszeń

  W ubiegłym roku straże miejskie przyjęły więcej zgłoszeń w sprawie zadymienia i prawdopodobnego spalania odpadów niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę jednostki z miast wojewódzkich, najwięcej takich przypadków odnotowano w Krakowie. Statystyki wzrosły też m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy, Białymstoku, a także Kielcach.
 • Ależ z niego brudas

  Ależ z niego brudas

  Weszłam do domu z ciężkimi siatkami akurat w momencie, gdy Agata krzyczała na całe gardło:
 • Śmierdzące skarpetki jako broń przeciw malarii

  Śmierdzące skarpetki jako broń przeciw malarii

  Woń brudnych skarpetek może okazać się skuteczną pułapką na roznoszące malarię komary - wykazały badania, których dalszy ciąg będzie sponsorować Grand Challenges Canada, kanadyjska organizacja non profit, wspólnie z fundacją Billa i Melindy Gatesów.
 • Marek P. i cztery smrody

  Aresztowany w niedzielę pod zarzutami malwersacji finansowych Marek P. był w przeszłości funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, a jest obecnie pełnomocnikiem prawnym Kościoła w sprawach jego rewindykacji majątkowych. Był więc etatowym pracownikiem instytucji aktywnie zwalczającej Kościół przed 1989 rokiem, a teraz jest jego biznesowym partnerem.
 • Lenczyk: Z tej dziurki wydostaje się smród

  Lenczyk: Z tej dziurki wydostaje się smród

  - Tym pytaniem zrobił pan dziurkę w kupie piasku i wydostaje się z niej smród. Nie chcę nic sugerować, ale już nie raz i nie dwa, prowadząc różne drużyny byłem świadkiem nieczystych zagrywek, na których cierpiałem. Miesiąc temu marzyłem, by ostatni mecz w sezonie na Piaście nie był dla nas meczem o wszystko. Teraz nie mam takiej pewności, że takim nie będzie - powiedział trener Cracovii Orest Lenczyk po porażce z Polonią Warszawa 1-2.
 • Smród twój wróg

  W prasie trwa dyskusja o brzydkich zapachach. Czy lekarz ma mianowicie prawo oburzać się na woń pacjenta. Ale smród to pojęcie względne.
 • Brud, smród i ubóstwo

  Brud, smród i ubóstwo

  Inspektorzy są w szoku. W pociągach panuje brud, podobnie jest na dworcach, a co piąty bar nie spełnia wymogów sanitarnych. Raport sanepidu po kontroli wykonanej w związku ze zbliżającą się organizacją mistrzostw Euro 2012, do którego dotarła "Rzeczpospolita", jest porażający. Jeśli często korzystasz z dworcowych jadłodajni, zastanów się, czy chcesz dalej czytać.
 • Zdrowy smród

  Zdrowy smród

  Czosnek chroni serce i zmniejsza ryzyko nowotworów.
 • Brud, smród i bogactwo

  Brud, smród i bogactwo

  Kąpiele dwa razy w roku, łaźnie wykorzystywane w celach erotycznych, a nie higienicznych, wszy plądrujące przyprószone pudrem przepastne peruki XVIII-wiecznych dworzan i przyklejone do ciała niczym druga koszula robactwo. Oto wstydliwy obraz Polaka i Europejczyka na przestrzeni wieków.
 • W wodzie, winie i błocie

  W wodzie, winie i błocie

  W ciasno zabudowanych dzielnicach antycznego Rzymu duchota wąskich, rozgrzanych słońcem uliczek i smród rozkładających się nieczystości były nie do wytrzymania. Ale nawet jeśli togi po spacerze nie zawsze pozostawały śnieżnobiałe, to rytm życia starożytnej metropolii był bardziej współczesny, niż moglibyśmy się spodziewać. Zwłaszcza miejskie rozrywki.

Filmy - Smród (2)

 • Czy intensywny smród jest szkodliwy dla zdrowia?

  W studiu „Dzień Dobry TVN” Bartosz Szulczyński, doktorant na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej, opowiedział o tym, jak bada się przekroczenia norm zapachowych. Czy nieprzyjemny zapach i smród szkodzą zdrowiu i samopoczuciu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

  Jak skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Każda, nawet najnowsza lodówka po pewnym czasie przesiąka niezbyt przyjemnym zapachem jedzenia i stęchlizny - wszystko z powodu specyficznej budowy i niewielkiego obiegu powietrza wewnątrz. Zwykłe mycie lodówki w środku nie zawsze pomaga, wtedy warto spróbować prostego, domowego sposobu na usuwanie brzydkiego zapachu. Jest banalny, a działa zawsze!