Smoleńsk 2010

Artykuły - Smoleńsk 2010 (25)

 • Sprawozdanie BOR ws. Smoleńska: Nieprawidłowości

  Sprawozdanie BOR ws. Smoleńska: Nieprawidłowości

  Prokuratorzy analizują sprawozdanie Biura Ochrony Rządu dotyczące zabezpieczenia prezydenckiego lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. "Treść sprawozdania dotyczy form i metod realizacji działań ochronnych, które zostały objęte klauzulami niejawności" – poinformowała przedstawicielka prokuratury. Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, w sprawozdaniu wskazano na szereg nieprawidłowości.
 • Podkomisja smoleńska zaproszona do Moskwy

  Podkomisja smoleńska zaproszona do Moskwy

  Szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) badającego wypadki lotnicze w Rosji Tatiana Anodina zaprosiła do Moskwy przedstawicieli polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską - poinformował w niedzielę PAP Kazimierz Nowaczyk, wiceszef podkomisji.
 • Witold Waszczykowski o dokumentach ws. Smoleńska: Jeszcze kilka dni

  Witold Waszczykowski o dokumentach ws. Smoleńska: Jeszcze kilka dni

  "Wszystko jest praktycznie przygotowane, zapięte na ostatni guzik. Jeszcze kilka dni" – szef resortu spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wkrótce przedstawi dokumenty dotyczące organizacji wizyty polskich władz w Katyniu w 2010 roku.
 • Kard. Nycz: Trzeba wszystko wyjaśnić

  Kard. Nycz: Trzeba wszystko wyjaśnić

  - Pozostała niepowetowana pustka - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas odprawia mszy świętej za ofiary katastrofy smoleńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • "Jesteśmy tu dla pamięci". Polska delegacja w Smoleńsku

  "Jesteśmy tu dla pamięci". Polska delegacja w Smoleńsku

  Delegacja polska oddała w Smoleńsku hołd ofiarom katastrofy Tu-154, w której przed pięcioma laty zginęło 96 osób. Na terenie lotniska wojskowego odmówiono modlitwę ekumeniczną. Krewni ofiar oraz przedstawiciele władz polskich i rosyjskich złożyli wieńce.
 • "Gazeta Wyborcza": Śledztwo smoleńskie umorzone. Sprawcy nie żyją

  Główne śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej ma zostać umorzone z powodu śmierci sprawców. Prokuratura zamierza natomiast postawić zarzuty rosyjskim kontrolerom z lotniska.
 • Rosja o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej: Za długi

  Rosja o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej: Za długi

  Rosja nie ma nic przeciwko budowie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Minister Kultury Federacji Rosyjskiej w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, że jedyną przeszkodą jest wielkość zaprojektowanego obelisku.
 • Ujawnią stenogramy z wieży lotniska w Smoleńsku

  Ujawnią stenogramy z wieży lotniska w Smoleńsku

  Czy ujawnione stenogramy z zapisami nagrania z wieży smoleńskiego lotniska oraz nagrania z samolotu Jak-40 lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154 ujawnią nowe okoliczności w sprawie tragedii samolotu prezydenckiego?
 • Prokuratura umarza śledztwo ws. organizacji lotów do Smoleńska

  Prokuratura umarza śledztwo ws. organizacji lotów do Smoleńska

  Śledztwo ws. organizacji przez cywilnych urzędników lotów premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska z 7 i 10 kwietnia 2010 roku zostało po raz trzeci umorzone przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.
 • Koniec śledztwa dotyczącego cywilnego wątku lotów do Smoleńska

  Koniec śledztwa dotyczącego cywilnego wątku lotów do Smoleńska

  Prokuratura zakończyła śledztwo ws. cywilnego wątku organizacji lotów do Smoleńska w kwietniu 2010 roku.