smoleńśk

Artykuły - Smoleńśk (8)

 • Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  Machulski prowokacyjnie o Smoleńsku

  "O Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la Borat czy Monty Python" - powiedział dość prowokująco Juliusz Machulski. W środę, 10 kwietnia, mijają 3 lata od katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Filmu fabularnego na ten temat jeszcze nie ma.
 • Film o Smoleńsku: Szczegóły

  Film o Smoleńsku: Szczegóły

  Pod koniec marca lub na początku kwietnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej, który wyreżyseruje Antoni Krauze - poinformował producent filmu Maciej Pawlicki. Premiera kinowa planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku - powiedział.
 • Dobry film o Smoleńsku. Niewykonalne?

  Dobry film o Smoleńsku. Niewykonalne?

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski stwierdził, że w tej chwili zrobienie dobrego filmu na temat katastrofy smoleńskiej będzie "albo bardzo trudne, albo niewykonalne".
 • Będzie film o katastrofie w Smoleńsku?

  Będzie film o katastrofie w Smoleńsku?

  Antoni Krauze, reżyser głośnej produkcji "Czarny czwartek, Janek Wiśniewski padł", zamierza nakręcić film "Smoleńsk". Obraz będzie dotyczył sprawy katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie.
 • Dokument o Smoleńsku podzielił krytyków

  Dokument o Smoleńsku podzielił krytyków

  "Katastrofa" Artura Żmijewskiego - dokument o reakcjach społecznych po katastrofie samolotu w Smoleńsku - podzieliła panelistów dyskusji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To film opisujący rytuały towarzyszące narodowej żałobie - tłumaczył reżyser.
 • Telewizja 2010: Smoleńsk wygrał z wyborami

  Telewizja 2010: Smoleńsk wygrał z wyborami

  Smoleńsk, wybory i powódź to tematy, o jakich najczęściej słyszeliśmy w 2010 roku.
 • Smoleńsk wciąż głównym tematem

  Smoleńsk wciąż głównym tematem

  Od katastrofy prezydenckiego samolotu w rosyjskim Smoleńsku minęło już prawie siedem miesięcy. Sprawa jednak wciąż pozostaje najczęściej podejmowanym tematem przez dziennikarzy największych telewizyjnych serwisów informacyjnych.
 • ZUS ułatwi wypłatę świadczeń dla rodzin ofiar wypadku w Smoleńsku

  W związku z tragiczną śmiercią polskiej delegacji w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, na polecenie prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we wszystkich oddziałach ZUS powołani zostali koordynatorzy, których zadaniem będzie ułatwianie wypełniania formalności związanych z wypłatą świadczeń po śmierci ofiar katastrofy - poinformował ZUS na swojej stronie internetowej.