smoki

Artykuły - Smoki (71)

 • Miękkie lądowanie chińskiego smoka

  Miękkie lądowanie chińskiego smoka

  Dane z realnej sfery gospodarki oraz wyniki badań koniunktury napływające w ciągu ostatnich miesięcy wskazywały na spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach. Istotną kwestią pozostaje odpowiedź na pytanie czy spowolnienie w Chinach będzie miało łagodny przebieg (tzw. "miękkie lądowanie"), czy też nastąpi gwałtowne załamanie wzrostu gospodarczego.
 • Estoński twórca filmów animowanych Priit Pärn otrzyma Smoka Smoków

  Estoński twórca filmów animowanych Priit Pärn otrzyma Smoka Smoków

  Estoński twórca filmów animowanych Priit Pärn otrzyma Smoka Smoków podczas 55. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego (31 maja - 7 czerwca).
 • Wejście chińskiego smoka

  Dzisiejszą sesję na światowych rynkach akcyjnych inwestorzy w większości mogą przypisać do udanych, a inwestorów wciąż nie opuszczają dobre informacje płynące ze świata. A już jutro swój debiut na nowojorskiej giełdzie będzie miał chiński gigant z branży e-commerce, czyli Alibaba. Na europejskich parkietach mieliśmy dzisiaj hossę, co prawdopodobnie wywołane jest wczorajszym oświadczeniem Fed oraz wypowiedzią Janet Yellen.
 • "Jak wytresować smoka 2" [recenzja]: Go Czkawka, go!

  "Jak wytresować smoka 2" [recenzja]: Go Czkawka, go!

  Czkawka i Szczerbatek znowu w akcji - jeszcze szybszej i jeszcze bardziej atrakcyjnej wizualnie. Powracają w sequelu "Jak wytresować smoka", który już teraz można uznać za jedną z najlepszych animowanych premier roku.
 • "Jak wytresować smoka 2": Animacja roku?

  "Jak wytresować smoka 2": Animacja roku?

  DreamWorks, wytwórnia, w której powstały takie filmy, jak "Shrek", "Kung Fu Panda" i "Krudowie", zaprasza na drugą część nominowanego do Oscara przeboju "Jak wytresować smoka" - na podstawie książek Cressidy Cowell. W polskich kinach już od 20 czerwca.
 • Benedict Cumberbatch: Smok z charakterem

  Benedict Cumberbatch: Smok z charakterem

  Przy okazji premiery drugiej części filmowej superprodukcji "Hobbit: Pustkowie Smauga" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD brytyjski aktor Benedict Cumberbatch opowiada o kulisach pracy na planie filmu i swojej nietypowej roli.
 • KFF: 39 filmów powalczy o Złotego Smoka

  KFF: 39 filmów powalczy o Złotego Smoka

  W ślad za wynikami selekcji do konkursu muzycznego i dokumentalnego organizatorzy Krakowskiego Festiwalu Filmowego ogłaszają wyniki filmy wybrane do konkursu krótkometrażowego. O Złotego Smoka będzie rywalizować 39 tytułów.
 • Bogdan Dziworski otrzyma Smoka Smoków

  Bogdan Dziworski otrzyma Smoka Smoków

  Bogdan Dziworski, wybitny polski operator, reżyser, profesor zwyczajny sztuki filmowej i fotografiki, otrzyma Nagrodę Smok Smoków za całokształt twórczości na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym, który odbędzie się w dniach 25 maja - 1 czerwca.
 • Niespieszne wejście smoka

  Chiny ostrożnie liberalizują kurs waluty. Wiedzą, że zbyt szybkie umiędzynarodowienie renminbi grozi załamaniem strategii rozwoju gospodarczego i potęgi politycznej państwa.
 • Luke Evans: Pogromca smoka

  Luke Evans: Pogromca smoka

  Można śmiało stwierdzić, że Luke Evans specjalizuje się w "uczłowieczaniu" nadludzkich postaci. Tak było z greckimi bogami, których grał w "Starciu Tytanów" i "Immortals: Bogach i herosach", wcielając się odpowiednio w Apollona i Zeusa. Tak też zapewne będzie z Bardem, kluczowym bohaterem dwóch kolejnych części trylogii "Hobbit" w reżyserii Petera Jacksona - "Pustkowie Smauga" oraz "Tam i z powrotem".