Film - smok

Artykuły - Smok (61)

 • And the Oscar goes to...

  And the Oscar goes to...

  Co łączy tak diametralnie różne obrazy, jak "Życie na podsłuchu", "W stronę morza", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wszystko o mojej matce"? Wszystkie są laureatami Oscara w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Sprawdź, jakie inne wybitne produkcje otrzymały tę statuetkę w ostatnim czasie.
 • Fincher, dziewczyna i wytatuowany smok

  Fincher, dziewczyna i wytatuowany smok

  21 grudnia 2011 roku na ekrany kin wejdzie "The Girl with the Dragon Tatoo", nowa produkcja Davida Finchera, reżysera "Siedem", "Podziemnego kręgu" i "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona". Taką datę ustaliło studio Columbia Pictures.
 • Rusza Krakowski Festiwal Filmowy

  Rusza Krakowski Festiwal Filmowy

  W poniedziałek, 31 maja, rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy. Jubileuszowa edycja imprezy potrwa do niedzieli 6 czerwca. Siedem festiwalowych dni wypełnione będzie po brzegi projekcjami filmowymi, koncertami oraz wystawami.
 • Filmowy prezent na Dzień Dziecka

  Filmowy prezent na Dzień Dziecka

  W poniedziałek, 17 maja, w warszawskim Empiku Junior do przeczytania książki oraz do obejrzenia filmu "Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga" zachęcali Anna Dereszowska, Zbigniew Suszyński oraz... smok Hektor we własnej osobie.
 • Twórca "Fałszerzy" dla dzieci

  Twórca "Fałszerzy" dla dzieci

  Obecność nazwiska twórcy oscarowych "Fałszerzy", reżysera Stefana Ruzowitzky'ego w czołówce filmu "Czarodzieka Lili, smok i magiczna księga" może w pierwszej chwili zaskakiwać. Jednak jego producent Michael Coldewey nigdy nie miał cienia wątpliwości co do słuszności swojego wyboru.
 • Animowany smok podbije kina?

  Animowany smok podbije kina?

  Tytułowa bohaterka filmu "Czarodziejka Lilli: Smok i magiczna księga", to zwykła dziewczynka, bez magicznych mocy, która ma całkiem zwyczajnych przyjaciół i codzienne szkolne problemy. Ale gdy w jej ręce wpadnie Księga Zaklęć, będzie musiała nauczyć się obchodzić z magią - a pomoże jej w tym smok Hektor.
 • Smok Smoków dla Jonasa Mekasa

  Smok Smoków dla Jonasa Mekasa

  Jonas Mekas - legendarny prekursor i przedstawiciel amerykańskiej awangardy filmowej - otrzyma Smoka Smoków w uznaniu za wkład w światowe kino. Artysta przyjedzie do Polski w maju tego roku, by odebrać nagrodę podczas jubileuszowego wydania 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce!
 • Smok wchodzi po raz drugi

  Smok wchodzi po raz drugi

  Koreański aktor Rain zagra w remake'u kultowego "Wejścia smoka" z Brucem Lee.
 • Wygraj bilet na chiński koncert

  Wygraj bilet na chiński koncert

  2. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rozpoczyna się za tydzień, a już teraz zapraszamy do zabawy, w której można zdobyc bilety na jeden z festiwalowych koncertów. Wystarczy zrobić zdjęcie chińskiego tatuażu i przynieść je do punktu informacyjnego Festiwalu w Rynku Głównym (przy Wieży Ratuszowej). Czekają bilety na "Chiński wieczór na krakowskich Błoniach" (22 maja, g. 21.30).
 • Zdobywcy Oscarów w Krakowie!

  Zdobywcy Oscarów w Krakowie!

  Jan A. P. Kaczmarek i Tan Dun, laureaci Oscara za muzykę do filmów "Marzyciel" i "Przyczajony tygrys, ukryty smok", spotkają się w Krakowie podczas 2. Festiwalu Muzyki Filmowej.