wydarzenia - smok

Artykuły - Smok (7)

 • KFF: Złoty Smok dla filmu "Pizza w Auschwitz"

  Film "Pizza w Auschwitz" izraelskiego reżysera Moshe Zimermana zdobył Grand Prix - nagrodę Złotego Smoka - w międzynarodowym konkursie 49. Krakowskiego Festiwalu Filmowego - poinformowała rzeczniczka festiwalu Anna Dziedzic.
 • Chiński smok pożera Wuja Sama

  Chiński smok pożera Wuja Sama

  Na Dalekim Wschodzie rodzi się potęga, która z determinacją i bez skrupułów zmierza do jednego - pozbawienia Ameryki pozycji światowego lidera.
 • Michelle Yeoh - aktorka i producent

  Już za kilka tygodni rozpocznie produkcja najnowszego filmu z udziełem Michelle Yeoh ("Przyczajony tygrys, ukryty smok") i Bena Chaplina ("Cienka czerwona linia"). Zdjęcia kręcone będą w Chinach i Tybecie, a Yeoh zadebiutuje tym obrazem jako producent i będzie to zarazem jej pierwsza rola od czasu występu w nagrodzonym Oscarami głośnym filmie Anga Lee.
 • Konsultant Ang Lee

  Ang Lee, twórca obsypanego nagrodami obrazu "Przyczajony tygrys, ukryty smok" podpisał dwuletni kontrakt z należącą do koncernu Sony wytwórnią Columbia Pictures Film Production. Tajwański reżyser będzie konsultantem firmy w jej azjatyckim oddziale z siedzibą w Hongkongu.
 • Oskary 2001: "Gladiator" najlepszym filmem roku

  W Shrine Auditorium w Los Angeles zakończyła się uroczystość rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Tegoroczną nagrodą Oscara za najlepszy film uhonorowano obraz "Gladiator". Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą otrzymała Julia Roberts ("Erin Brockovich"), za najlepszą rolę męską uhonorowano Russela Crowe ("Gladiator"). W rankingu ogólnym zwyciężył "Gladiator" - 5 statuetek, za nim "Przyczajony tygrys, ukryty smok" oraz "Traffic" - po cztery Oscary.
 • Nagrody Spirit Awards

  "Crouching Tiger, Hidden Dragon", czyli "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok" - film Anga Lee otrzymał nagrody w przeddzień uroczystości rozdania Oskarów. Podczas 16. gali niezależnych Spirit Awards obraz tajwańskiego reżysera uzyskał aż trzy wyróżnienia.
 • Chiny: Największy na świecie smok-latarnia

  Hong Kong znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa za posiadanie największego lampionu na świecie.