Smok Smoków

Artykuły - Smok Smoków (16)

 • "Alchemik kina" Peter Forgacs nagrodzony Smokiem Smoków

  "Alchemik kina" Peter Forgacs nagrodzony Smokiem Smoków

  Węgierski dokumentalista i artysta multimedialny Peter Forgacs otrzymał we wtorek, 2 czerwca, w trakcie jubileuszowego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego nagrodę Smoka Smoków za wyjątkowy wkład w rozwój światowej kinematografii dokumentalnej.
 • Paul Driessen otrzyma Smoka Smoków

  Paul Driessen otrzyma Smoka Smoków

  Paul Driessen, twórca filmów animowanych nominowany w 2000 roku do Oscara za film "3 Misses", otrzyma Nagrodę Smok Smoków za całokształt twórczości na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
 • KFF: Retrospektywa Heleny Třeštíkovej

  KFF: Retrospektywa Heleny Třeštíkovej

  Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym, który rozpocznie się 28 maja i potrwa do 3 czerwca, odbierze autorka ponad 50 filmów dokumentalnych i laureatka imponującej listy międzynarodowych festiwali filmowych, Helena Třeštíková. Organizatorzy przygotowali retrospektywę jej filmów.
 • Smok Smoków dla czeskiej dokumentalistki

  Smok Smoków dla czeskiej dokumentalistki

  Helena Třeštíková, czeska dokumentalistka i laureatka wielu międzynarodowych festiwali filmowych, w tym Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w 2008 roku za "René", otrzyma tegoroczną nagrodę Smoka Smoków na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym, który odbędzie się w dniach 28 maja - 3 czerwca.
 • Smok Smoków dla Piotra Kamlera

  Smok Smoków dla Piotra Kamlera

  Piotr Kamler - mistrz światowej animacji, trzykrotnie wyróżniony w Krakowie, laureat Grand Prix na festiwalu w Annecy w 1975 roku - otrzyma Nagrodę Smok Smoków na 51. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
 • Smok Smoków dla Jonasa Mekasa

  Smok Smoków dla Jonasa Mekasa

  Jonas Mekas - legendarny prekursor i przedstawiciel amerykańskiej awangardy filmowej - otrzyma Smoka Smoków w uznaniu za wkład w światowe kino. Artysta przyjedzie do Polski w maju tego roku, by odebrać nagrodę podczas jubileuszowego wydania 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będzie to jego pierwsza wizyta w Polsce!
 • Dla kogo Smok Smoków?

  Dla kogo Smok Smoków?

  Specjalna nagroda Smoka Smoków tegorocznego 49. Krakowskiego Festiwalu Filmowego powędruje do Jerzego Kuci, wielokrotnie nagradzanego twórcy filmów animowanych i pedagoga.
 • Allan King ze Smokiem Smoków

  Allan King ze Smokiem Smoków

  Podczas zbliżającego się 48. Krakowskiego Festiwalu Filmowego po raz jedenasty wręczona zostanie nagroda za całokształt pracy twórczej - Smok Smoków. W tym roku otrzyma ją Kanadyjczyk Allan King - wybitny twórca filmowy, jeden z pionierów nurtu "direct cinema".
 • Smok Smoków dla Raoula Servais

  Wybitny twórca filmów animowanych Raoul Servais z Belgii odebrał w czwartek, 31 maja, w Krakowie Nagrodę Specjalną Smoka Smoków za całokształt twórczości. Nagrodę wręczono podczas uroczystej inauguracji 47. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w kinie "Kijów".
 • Smok Smoków dla Raoula Servaisa

  Smok Smoków dla Raoula Servaisa

  Po Bogdanie Kosińskim, Janie Lenicy, Raymondzie Depardonie, Janie Svankmajerze, Wernerze Herzogu, braciach Quay, Albercie Meyselsie, Juriju Norsteinie i Kazimierzu Karabaszu kolejne honorowe wyróżnienie Krakowskiego Festiwalu Filmowego - Smork Smoków trafi w ręce belgijskiego animatora Raoula Servaisa - poinformowała rada programowa imprezy.