smok

Artykuły - Smok (101)

 • Paleontolodzy odkryli w Chinach szczątki pradawnego gada

  Paleontolodzy odkryli w Chinach szczątki pradawnego gada

  W północno-wschodnich Chinach zespół paleontologów wydobył nietypowe skamieniałości pradawnego zwierzęcia. Badania wykazały, że są to szczątki latającego gada.
 • Unia ograniczy emisję spalania

  Unia ograniczy emisję spalania

  Ostatnie tygodnie przynoszą nam "wysyp" ustaw, na które czekaliśmy przez ostatnie lata. Na pewno można do nich zaliczyć podpisaną przez prezydenta nowelizację Prawa ochrony środowiska, zwaną także ustawą antysmogową. Ustawa ta daje skuteczne narzędzia samorządom.
 • Nowe stroje piłkarzy Realu Madryt

  Nowe stroje piłkarzy Realu Madryt

  Na nowych czarnych strojach piłkarzy Realu Madryt pojawi się smok. Przyniesie "Królewskim" szczęście?
 • Wielki powrót Pompona!

  Wielki powrót Pompona!

  Trzecia część przygód smoka Pompona, który nagle pojawił się w rodzinie państwa Fiś, wyłażąc przez odpływ umywalki, jest fantastyczną historią zarówno dla młodych jak i starszych czytelników.
 • Smok pokazuje pazury

  Smok pokazuje pazury

  Rejon Azji Południowo-Wschodniej będzie w najbliższej przyszłości areną kluczowych wydarzeń politycznych, militarnych i ekonomicznych.
 • And the Oscar goes to...

  And the Oscar goes to...

  Co łączy tak diametralnie różne obrazy, jak "Życie na podsłuchu", "W stronę morza", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wszystko o mojej matce"? Wszystkie są laureatami Oscara w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Sprawdź, jakie inne wybitne produkcje otrzymały tę statuetkę w ostatnim czasie.
 • Fincher, dziewczyna i wytatuowany smok

  Fincher, dziewczyna i wytatuowany smok

  21 grudnia 2011 roku na ekrany kin wejdzie "The Girl with the Dragon Tatoo", nowa produkcja Davida Finchera, reżysera "Siedem", "Podziemnego kręgu" i "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona". Taką datę ustaliło studio Columbia Pictures.
 • Rusza Krakowski Festiwal Filmowy

  Rusza Krakowski Festiwal Filmowy

  W poniedziałek, 31 maja, rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy. Jubileuszowa edycja imprezy potrwa do niedzieli 6 czerwca. Siedem festiwalowych dni wypełnione będzie po brzegi projekcjami filmowymi, koncertami oraz wystawami.
 • Filmowy prezent na Dzień Dziecka

  Filmowy prezent na Dzień Dziecka

  W poniedziałek, 17 maja, w warszawskim Empiku Junior do przeczytania książki oraz do obejrzenia filmu "Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga" zachęcali Anna Dereszowska, Zbigniew Suszyński oraz... smok Hektor we własnej osobie.
 • Twórca "Fałszerzy" dla dzieci

  Twórca "Fałszerzy" dla dzieci

  Obecność nazwiska twórcy oscarowych "Fałszerzy", reżysera Stefana Ruzowitzky'ego w czołówce filmu "Czarodzieka Lili, smok i magiczna księga" może w pierwszej chwili zaskakiwać. Jednak jego producent Michael Coldewey nigdy nie miał cienia wątpliwości co do słuszności swojego wyboru.

Filmy - Smok (1)

 • "Jestem jak Smok Wawelski!"

  Krzysztof Krawczyk wyznał w rozmowie z INTERIA.TV, że artystyczna emerytura to nie jest coś dla niego.