smog w Krakowie

Artykuły - Smog w Krakowie (8)

 • Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Co wydarzyłoby się w polskich miastach, gdybyśmy przyjęli francuski system ostrzegania przed smogiem? Polski Alarm Smogowy przeanalizował zanieczyszczenie powietrza w 6 polskich miastach w roku 2016. Okazuje się, że to co w Paryżu uznawane jest za największy smog od dekady, w Polsce jest na porządku dziennym, a władze nie informują mieszkańców o zagrożeniu.
 • 1 października ruszają kontrole palenisk

  1 października ruszają kontrole palenisk

  Od 1 października strażnicy miejscy w Krakowie zaczną kontrole palenisk - podał Marcin Warszawski ze Straży Miejskiej. To jedno z działań podejmowanych przez miasto w walce o czystsze powietrze. W poprzednim sezonie grzewczym obecność substancji zabronionych stwierdzono w 477 piecach.
 • Smog: Miasta pójdą śladem Małoposki?

  Smog: Miasta pójdą śladem Małoposki?

  Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, wystosował pismo do ministra środowiska Jana Szyszki z prośbą o podjęcie inicjatywy ustawodawczej nt. zmian przepisów prawa wpływających na jakość powietrza.
 • RMF24: Darmowa komunikacja miejska dla kierowców w Krakowie. Przejazdy "sponsoruje" smog

  RMF24: Darmowa komunikacja miejska dla kierowców w Krakowie. Przejazdy "sponsoruje" smog

  "Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego" - podał Urząd Miasta Krakowa na swojej stronie internetowej.
 • Kraków bez kotłów i pieców na węgiel

  Kraków bez kotłów i pieców na węgiel

  Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego uchwalili 15 stycznia, o godzinie 13.25 zakaz ogrzewania węglem i drewnem na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Dzięki przełomowym antysmogowym przepisom, jakość powietrza w Krakowie zacznie się poprawiać.
 • Alarm smogowy: Wykorzystujemy paliwa fatalnej jakości

  Alarm smogowy: Wykorzystujemy paliwa fatalnej jakości

  W Europie najbardziej zanieczyszczonym powietrzem oddychają Polacy i Bułgarzy. Wynik badań nie pozostawiają wątpliwości - paliwa stałe wykorzystywane w sezonie grzewczym są złej jakości.
 • Kraków odetchnął. Nad miastem nie ma już smogu

  Kraków odetchnął. Nad miastem nie ma już smogu

  Deszcz i silny wiatr oczyściły w niedzielę powietrze w Krakowie. Zanieczyszczenie pyłem zawieszonym PM10, powodującym smog, spadło poniżej dopuszczalnych wartości.
 • Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski chce ograniczyć ruch samochodów

  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski chce ograniczyć ruch samochodów

  Jacek Majchrowski prezydent Krakowa polecił w czwartek Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu podjęcie działań mających na celu ograniczenie wjazdu do centrum miasta samochodów o masie powyżej 3,5 tony. Mieszkańcy miasta od kilku dni oddychają bardzo zanieczyszczonym powietrzem.