śmierć małej Magdy z Sosnowca

Artykuły - śmierć małej Magdy z Sosnowca (7)

 • Zapadł wyrok ws. Katarzyny W.

  Sąd Okręgowy w Katowicach skazał Katarzynę W., oskarżoną o zabicie swojej półrocznej córki Magdy w styczniu 2012 roku, na karę 25 lat pozbawienia wolności. Oznacza to, że kobieta będzie mogła ubiegać się o warunkowe wcześniejsze zwolnienie po 15 latach. Wyrok odczytał sędzia Adam Chmielnicki. Obrona domagała się uniewinnienia.
 • Proces Katarzyny W.: Zeznają jej dawni nauczyciele

  Proces Katarzyny W.: Zeznają jej dawni nauczyciele

  Przed katowickim sądem zeznają w czwartek kolejni świadkowie w procesie przeciwko Katarzynie W. oskarżonej o zabicie półrocznej córki Magdy. Sąd wezwał jako świadków dawnych nauczycieli kobiety, aby dowiedzieć się, czy i jakie szkolenie przeszła z zakresu pierwszej pomocy.
 • Katarzyna W. po śmierci córki: Wreszcie mamy czas dla siebie

  Katarzyna W. po śmierci córki: Wreszcie mamy czas dla siebie

  Tajemniczy świadek zgłosił się do prokuratury i opowiedział o tym, co usłyszał. Mężczyzna twierdzi, że jadąc pociągiem na trasie Warszawa – Łódź, słyszał rozmowę Katarzyny i Bartka W. Według niego Katarzyna uśmiechnięta od ucha do ucha, przytulona do męża głośno powiedziała, że to wspaniale, że już nie mają dziecka! Teraz mogą mieć czas tylko dla siebie i wreszcie zaczynają podróżować - ustalił "Fakt".
 • Ojciec Magdy ponownie zeznaje w procesie Katarzyny W.

  Ojciec Magdy ponownie zeznaje w procesie Katarzyny W.

  M.in. o okoliczności badania wariografem pytał w poniedziałek sąd Bartłomieja W., który kontynuuje składanie zeznań jako świadek w procesie swej żony Katarzyny, oskarżonej o zabicie ich półrocznej córki Magdy.
 • Tłum dziennikarzy przed procesem Katarzyny W.

  Tłum dziennikarzy przed procesem Katarzyny W.

  Tłumy dziennikarzy ściągnęły w poniedziałek rano na planowane rozpoczęcie procesu Katarzyny W. w Katowicach. Kobieta oskarżona jest o zabicie półrocznej córki Magdy. Pierwsza rozprawa ma rozpocząć się ok. godz. 9.30.
 • Doda kontra Jacek Żakowski. Co z tego wyniknęło?

  Doda kontra Jacek Żakowski. Co z tego wyniknęło?

  Jednym z ciekawszych wydarzeń prasowych tygodnia jest wywiad Jacka Żakowskiego z Dorotą "Dodą" Rabczewską. Kontrowersyjna piosenkarka wyznała, że z powodu Kościoła nie wierzy już w Boga. Zaatakowała też redaktorkę naczelną kolorowego magazynu.
 • Zbrojewska: Decyzja sądu ws. matki Magdy trafna

  Zbrojewska: Decyzja sądu ws. matki Magdy trafna

  Decyzja katowickiego sądu okręgowego o uchyleniu aresztu dla matki półrocznej Magdy z Sosnowca wydaje się trafna i sensowna, biorąc pod uwagę m.in. karę, jaka może jej grozić za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka - oceniła w rozmowie dr Monika Zbrojewska.