śmierć

Artykuły - śmierć (4914)

Filmy - śmierć (63)

 • Zmarł najstarszy orangutan na świecie. Miał 62 lata

  Puan, najstarszy na świecie orangutan sumatrzański, zmarł w poniedziałek (18.06) w zoo w Perth. Samica Puan miała 62 lata. Została uśpiona z powodu problemów zdrowotnych związanych z wiekiem. (STORYFUL/x-news)
 • Ktoś usiłował podpalić kamienicę, gdzie mieszka poseł z rodziną? K. Brejza zawiadamia prokuraturę

  Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza zawiadomił policję o usiłowaniu zabójstwa swojej rodziny. W pobliżu jego kamienicy prawdopodobnie doszło do podpalenia. Minister spraw wewnętrznych zapowiada gruntowne zbadanie sprawy. Pożar wybuchł tuż przy remontowanej kamienicy w Inowrocławiu, w której mieszka poseł Brejza wraz z rodziną. Paliły się materiały budowlane składowane na podwórzu. Jak relacjonował poseł, płomienie sięgnęły okna pokoju, w którym spał jego roczny syn. Krzysztof Brejza doszukuje się związku zdarzenia ze swoją działalnością polityczną. Sprawę poprowadzi Prokuratura Rejonowa Inowrocław. - Prokurator przeprowadza czynności na miejscu zdarzenia, które polegają na przeprowadzeniu oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa - poinformował prokurator Andrzej Nowak. Dodał, że decyzja o wszczęciu postępowania zostanie podjęta po wykonaniu czynności sprawdzających.
 • Czy da się uniknąć wypadków drogowych?

  17 maja doszło do tragicznego wypadku we Wrocławiu. Kobieta jadąca rowerem z dzieckiem w foteliku została potrącona przez autokar. Niestety nie przeżyła tego wypadku, a dziecko trafiło do szpitala. Czy da się uniknąć takich wypadków drogowych? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Adam Grzeszak. - Przyjmujemy wypadki jako naturalną konsekwencję ruchu drogowego - powiedział dziennikarz. - To się nie powinno zdarzać - dodał. Czego możemy nauczyć się od innych krajów? (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Czym jest nowiczok, którym otruto agenta Skripala?

  - Nowiczok to substancja niezwykle tajemnicza - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Krzysztof Paturej z Międzynarodowego Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie. - Wiemy, że był to związek chemiczny kilkakrotnie groźniejszy od dotychczasowych związków chemicznych, ale nie został włączony do żadnych wykazów, żadnych kategorii broni chemicznej - zaznaczył. Dlaczego wykorzystano tę substancję, aby otruć agenta Siergieja Skripala i jego córkę? (Dzień Dobry TVN/x-news)