śmieciowe jedzenie

Artykuły - śmieciowe jedzenie (9)

 • Śmieciowe jedzenie niszczy pamięć i zaburza apetyt

  Śmieciowe jedzenie niszczy pamięć i zaburza apetyt

  Wystarczy przez tydzień żywić się śmieciowym jedzeniem, żeby mieć problemy z działaniem mózgu. Najnowsze badania wskazują, że ludzie spożywający takie dania częściej sięgają po niezdrowe przekąski, także wtedy, gdy są syci. I częściej mają problemy z pamięcią.
 • Śmieciowe jedzenie może powodować alergie pokarmowe

  Śmieciowe jedzenie może powodować alergie pokarmowe

  Produkty końcowe zaawansowanej glikacji (AGE) znajdujące się w niezdrowym jedzeniu mają ścisły związek z obecnością alergii pokarmowych u dzieci – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Neapolu (Włochy).
 • Jedzenie, które niszczy psychikę

  Jedzenie, które niszczy psychikę

  Niezdrowa dieta wiąże się u dorosłych z częstszym występowaniem umiarkowanych i poważnych dolegliwości psychicznych – wynika z badania opublikowanego na łamach „International Journal of Food Sciences and Nutrition”.
 • MF: Rozważane są różne koncepcje opodatkowania tzw. śmieciowego jedzenia

  MF: Rozważane są różne koncepcje opodatkowania tzw. śmieciowego jedzenia

  Rozważane są różne koncepcje opodatkowania tzw. śmieciowego jedzenia, ale nie wiadomo, czy decyzje w tej sprawie zostaną podjęte - poinformował w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Wiesław Janczyk.
 • "Musimy zmienić w Polsce nawyki żywieniowe"

  Ewentualne zmiany zasad żywienia w szkołach i przedszkolach to zadanie dla szefów resortów zdrowia i oświaty w nowym rządzie - mówi odchodzący minister zdrowia Marian Zembala, który wierzy jednak, że kierunek zmian promujący zdrowe odżywianie zostanie utrzymany.
 • ​"Rzeczpospolita": Słodkie mleko wyjęte spod prawa

  ​"Rzeczpospolita": Słodkie mleko wyjęte spod prawa

  W szkole wszystko musi być zdrowe i bez smaku poza... mlekiem. Ten popularny napój w wersji smakowej dostarcza do szkół państwowa agencja - informuje "Rzeczpospolita".
 • Absurdy po zmianach w szkolnych stołówkach: Uczniowie przychodzą z własną solą

  Absurdy po zmianach w szkolnych stołówkach: Uczniowie przychodzą z własną solą

  Od 1 września uczniowie i ich rodzice narzekają na niesmaczne obiady w stołówkach. To efekt drastycznego ograniczenia możliwości stosowania tej przyprawy. Być może to się zmieni.
 • Śmieciowe jedzenie zniknie w końcu ze szkół?

  Śmieciowe jedzenie zniknie w końcu ze szkół?

  Szkolne sklepiki nie będą już mogły sprzedawać uczniom śmieciowego jedzenia. Od 1 września będzie obowiązywać nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności. W szkołach nie będzie można kupić chipsów, energetyków oraz jedzenia typu fast food i instant. Zamiast tego obowiązkowo w sprzedaży będą warzywa lub owoce. Dietetyk Małgorzata Krukowska podkreśla, że przepisy to jedno, ale dla nawyków żywieniowych dziec
 • W Polsce nie zanosi się na podatek od "niezdrowej żywności"

  W Polsce nie zanosi się na podatek od "niezdrowej żywności"

  Ministerstwo Finansów poinformowało "Dziennik Gazetę Prawną", że nie prowadzi żadnych prac legislacyjnych, których skutkiem byłoby opodatkowanie "śmieciowego jedzenia".