smażenie

Artykuły - Smażenie (6)

 • Czy lepiej smażyć na oliwie czy na smalcu?

  Czy lepiej smażyć na oliwie czy na smalcu?

  Który z tych tłuszczów jest odpowiedni do smażenia? Który jest lepszy dla zdrowia? Może oba są dobre, trzeba tylko umieć je odpowiednio stosować? A gdyby w ogóle zrezygnować ze smażenia?
 • Obróbka termiczna jedzenia - jakie metody są najzdrowsze?

  Obróbka termiczna jedzenia - jakie metody są najzdrowsze?

  Gotowanie, smażenie, pieczenie, a może duszenie? Jakie są najlepsze metody obróbki termicznej jedzenia? O porównanie tych najpopularniejszych pokusił się nasz ekspert, Jacek Bilczyński.
 • Świeża ryba nad Bałtykiem? To tylko flądra i śledź

  Świeża ryba nad Bałtykiem? To tylko flądra i śledź

  Choć smażalnie w nadmorskich kurortach kuszą bogatym menu i świeżymi rybami, to równie świeże okazy zjemy w górach. Większość ryb nad Bałtykiem jest serwowanych z zamrażarki - informuje "Metro".
 • Skąd pochodzą frytki?

  Skąd pochodzą frytki?

  Spór niczym o miedzę. Dla jednych frytki to danie, które po raz pierwszy było serwowane na paryskim moście Pont Neuf, dla innych pierwsi jedli je belgijscy rybacy nad Mozą. Od lat Francja i Belgia roszczą sobie prawo do uznania ich za kraj pochodzenia popularnej potrawy.
 • Smażenie szkodzi jajnikom

  Smażenie szkodzi jajnikom

  Kobiety, które codziennie jedzą frytki czy chipsy, ryzykują nowotworami jajników i macicy. Za zwiększoną zachorowalność może odpowiadać akrylamid, tworzący się podczas smażenia, pieczenia i grillowania.
 • Smażone potrawy mogą uszkadzać serce

  Smażone potrawy mogą uszkadzać serce

  Hamburgery, frytki czy inne tłuste pokarmy poddawane obróbce w wysokiej temperaturze mogą szkodzić sercu w jeszcze inny sposób niż opisywany dotąd w literaturze medycznej.

Filmy - Smażenie (19)

 • Chciała szybko usmażyć frytki. Finał?

  Para chciała usmażyć frytki z ziemniaków na patelni. Dziewczyna zaczęła wkładać na rozgrzany tłuszcz jeden kawałek po drugim, ale po chwili tracąc cierpliwość rzuciła wszystko na raz. I wtedy...
 • Na jakim tłuszczu smażyć? Dietetyk radzi

  Czy smażenie jest zdrowe? Które tłuszcze nadają się do smażenia, a które nie? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" Aneta Łańcuchowska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Smażone pierożki serowe

  Szukasz inspiracji na rodzinny obiad? Spróbuj smażonych pierożków serowych. Chrupiące i pyszne smażone pierożki serowe będą nie tylko doskonałym daniem głównym, ale także pyszną, gorącą przekąską na nieformalną imprezę.
 • Przepis na smażone placuszki z pora

  Przejadły ci się placki ziemniaczane? Szukasz bardziej wysublimowanych smaków? Spróbuj wyjątkowych smażonych placuszków z pora. Wystarczy kilkanaście minut i parę składników, by wyczarować zachwycający obiad. Zaskocz domowników smażonymi placuszkami z pora. Poznajcie nowe, nietypowe smaki.