smalec

Artykuły - Smalec (7)

 • Na czym smażyć?

  Na czym smażyć?

  Trudno przemilczeć, że z kotletem zjadamy równocześnie tłuszcz z mięsa wieprzowego, jak i ten, którego używamy do obróbki termicznej. A żaden tłuszcz podgrzewany nie zyskuje na wartości.
 • Chleb ziemniaczany i smalec jabłkowo-cebulowy

  Chleb ziemniaczany i smalec jabłkowo-cebulowy

  Chleb ziemniaczany długo zachowuje świeżość. Podany ze smalcem tworzy pyszną wiejską przekąskę.
 • Cała prawda o maśle

  Cała prawda o maśle

  A także o margarynie, smalcu, olejach i oliwie. Tłuszcze zapewniają nam niezbędną do życia energię. Ale nie każdy z nich jest równie dobry.
 • Poznań Maraton: Wygrał Kenijczyk, ale samochodu nie dostał

  Kenijczyk Isaack Waweru Macharia wynikiem 2:16.27 wygrał 11. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, ale samochodu nie dostał. Najlepszy z Polaków - Michał Smalec był czwarty. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Marina Damancewicz. Wystartowało 4110 osób.
 • Babunia dźwignią handlu

  Babunia dźwignią handlu

  Producenci wyczuli, że gra na sentymentach z dzieciństwa świetnie nakręca sprzedaż. Słowo "babunia" robi furorę w handlu. Budzi zaufanie i dobrze się kojarzy. Jest już nalewka, szynka, a nawet smalec "babuni" - pisze "Dziennik Łódzki".
 • Chłopskie Jadło zadebiutuje na giełdzie

  Chłopskie Jadło zadebiutuje na giełdzie

  Krakowska firma pracuje nad prospektem emisyjnym. Chce zebrać z parkietu 15 mln zł i wydać je na rozwój sieci restauracji oraz sklepów. Kontrolowana przez rodzinę Kościuszków Grupa Chłopskie Jadło, specjalizująca się w sprzedaży żywności produkowanej tradycyjnymi metodami, ma dziś 8 restauracji i kilkanaście stoisk firmowych w super- i hipermarketach (Alma, Carrefour, Ahold).
 • Przekąski na stół

  Spędzacie sylwestra na imprezie domowej. Zamierzacie ze znajomymi szaleć całą noc.

Filmy - Smalec (5)

 • Mikołaj Rey na tropie idealnego smalcu

  Opinie o smalcu są podzielone. Dla niektórych jest to największy przysmak, a dla innych rzecz nie do zjedzenia. Jak powstaje smalec i jakie ma zalety? Tego postanowił dowiedzieć się Mikołaj Rey. Odwiedził między innymi Krystynę Gieraszewską, która pokazała mu, jak zrobić idealny smalec ze skwarkami i rodzynkami. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Fakty i mity na temat smalcu

  W studiu programu pasjonat kuchni Mikołaj Rey opowiedział o swoich odkryciach. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Grzeszki na widelcu": Smalec

  W tym odcinku Ania kupi najlepszą słoninę na smalec. Dowiecie się, dlaczego warto wybrać tę pochodzącą od świnki z dobrej hodowli. Będzie też o kiełbasie do smalcu i o tym, co może się czaić w wyrobach kiełbasopodobnych. Naszą dietetyczkę Ania będzie chciała namówić na smalec migdałowy. A wyniknie z tego smalec z fasoli. Pyszny, ale kupując do niego fasolę, też musicie być czujni. Czy widzieliście kiedykolwiek strąkowca fasolowego, który może nieźle narozrabiać w Waszej kuchni?!
 • Jak zrobić smalec z fasoli z jabłkiem?

  Wegetariańskie smalczyki to doskonały sposób na przygotowanie prostego smarowidła do kanapek o nietypowym, intensywnym smaku, który polubią również "mięsożercy"! Fasola to doskonały składnik na smalczyk, a dodatek jabłka nadaje całości delikatnego, lekko kwaśnego i słodkiego posmaku. Zobaczcie nasz przepis, jak zrobić smalec z fasoli - wystarczy parę chwil!