służby ratownicze

Artykuły - Służby ratownicze (88)

 • Warszawa: Ulica Miodowa zablokowana przez pikietę służb ratowniczych

  Warszawa: Ulica Miodowa zablokowana przez pikietę służb ratowniczych

  "Recepta Zembali - upadłość szpitali" czy "Ministrze, serca nie masz" – takie hasła skandują pikietujący pod siedzibą resortu zdrowia.
 • Około 60 osób stratowanych na śmierć przez tłum

  Około 60 osób zostało stratowanych na śmierć przez tłum w Abidżanie, największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej - ogłosiły we wtorek służby ratownicze.
 • Turcja: Uratowano czterech członków załogi frachtowca

  Uratowano czterech z 12 członków załogi frachtowca, który zatonął we wtorek podczas sztormu na Morzu Czarnym w pobliżu Stambułu. Tureckie służby ratownicze odnalazły też jedno ciało. Zła pogoda jest także powodem kłopotów innego statku w tym rejonie.
 • Rosja: Pada lodowy deszcz. Synoptycy ostrzegają

  Od kilku godzin w Moskwie pada lodowy deszcz. Rosyjskie służby ratownicze ostrzegają, że zjawisko będzie trwać kilka dni i może spowodować wiele awarii.
 • Ulewy i powodzie w Rosji. Rośnie liczba ofiar

  Ulewy i powodzie w Rosji. Rośnie liczba ofiar

  Do 134 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych deszczy i nagłych powodzi na Kubaniu, na południu Rosji - podała agencja AFP, powołując się na służby ratownicze i policję. Pod wodą znalazły się tysiące gospodarstw.
 • Norwegia: Trwają poszukiwania zaginionych Polaków

  Norwegia: Trwają poszukiwania zaginionych Polaków

  Norweskie służby ratownicze odnalazły w sobotę na wodach fiordu u zachodnich wybrzeży Norwegii wywróconą łódź, którą płynęła czwórka Polaków. Wyłowiono zwłoki jednej osoby, która brała udział w wyprawie. Trwają poszukiwania pozostałych.
 • Konsul: Odnaleziono wywróconą łódź Polaków, nie żyje jedna osoba

  Konsul: Odnaleziono wywróconą łódź Polaków, nie żyje jedna osoba

  W sobotę norweskie służby ratownicze odnalazły na wodach w zachodniej Norwegii wywróconą łódź, którą pływali Polacy. W pobliżu natrafiono na ciało jednej osoby. Trwają poszukiwania 3 pozostałych uczestników wyprawy - powiedział konsul RP w Oslo Marcin Spyrka.
 • Straż pożarna będzie taranować bramki na autostradzie?!

  Straż pożarna będzie taranować bramki na autostradzie?!

  Wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski zapowiedział, że w związku z brakiem satysfakcjonujących rozwiązań dot. dojazdu służb ratowniczych na A4, po uruchomieniu poboru opłat zaakceptuje sytuację, w której straż będzie taranować bramki, by dojechać do rannych.
 • Poszukiwany polski kitesurfer nadał kolejny SOS

  Poszukiwany polski kitesurfer nadał kolejny SOS

  Poszukiwany przez saudyjskie służby ratownicze polski kitesurfer Jan Lisewski, który w piątek chciał samotnie pokonać Morze Czerwone, nadał w niedzielę kolejne sygnały SOS - poinformował konsul RP w Rijadzie Igor Kaczmarczyk, który jest na miejscu akcji.
 • Filipiny: Ponad tysiąc zaginionych po powodzi

  Ponad tysiąc osób uznaje się za zaginione po przejściu burzy tropikalnej Washi i powodzi przez południe Filipin. Żywioł pochłonął pod koniec zeszłego tygodnia ponad tysiąc ofiar śmiertelnych - podały w piątek służby ratownicze.