służba specjalna

Artykuły - Służba specjalna (8)

 • Premier: Służby specjalne nie mogą wtrącać się na Litwie w działalność dużych firm

  Premier: Służby specjalne nie mogą wtrącać się na Litwie w działalność dużych firm

  Premier Litwy Saulius Skvernelis zapowiedział w czwartek opracowanie mechanizmu zapobiegającego ingerencji służb specjalnych w działalność przedsiębiorstw strategicznych, do których zalicza się litewska spółka polskiego koncernu naftowego, Orlen Lietuva.
 • Powstanie nowa służba specjalna. PiS pracuje nad wywiadem elektronicznym

  Powstanie nowa służba specjalna. PiS pracuje nad wywiadem elektronicznym

  Doradca prezydenta Dudy przyznaje, że trwają prace koncepcyjne nad powołaniem nowej agencji zajmującej się nasłuchem (radio)elektronicznym.
 • Nowe specsłużby zajmą się kontrolą internetu i radia

  Nowe specsłużby zajmą się kontrolą internetu i radia

  Powstaje nowa służba specjalna zajmująca się kryptografią, wywiadem radiowym i elektronicznym. Jak dowiedział się DGP, jej utworzenie Ministerstwo Obrony Narodowej powierzyło generałowi Krzysztofowi Bondarykowi, który niespełna trzy miesiące temu odszedł ze stanowiska szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Nowa specsłużba

  "Dziennik Gazeta Prawna": Nowa specsłużba

  Powstaje nowa służba specjalna zajmująca się kryptografią, wywiadem radiowym i elektronicznym. Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna" jej utworzenie MON powierzyło gen. Krzysztofowi Bondarykowi, byłemu szefowi ABW.
 • Służby specjalne chcą mieć wgląd w komunikację internetową

  Służby specjalne chcą mieć wgląd w komunikację internetową

  Administracja prezydenta USA Baracka Obamy zamierza ułatwić amerykańskim służbom specjalnym monitorowanie komunikacji w internecie - twierdzi w poniedziałkowym wydaniu dziennik "New York Times".
 • Do akcji wkraczają "służby specjalne"

  Do akcji wkraczają "służby specjalne"

  Czwartkowa sesja była dość emocjonująca. W obliczu wyraźnego osłabienia złotego, które było "echem" zawirowań na rynkach międzynarodowych, ale także nieco słabszych danych z kraju o dynamice produkcji przemysłowej i niepokojących informacji z terenów powodziowych (możliwy spadek wzrostu produkcji i dodatkowe obciążenia dla budżetu), na rynek wkroczył Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedając euro za złote w okolicach 4,20 zł.
 • CBA: nowa służba specjalna

  CBA: nowa służba specjalna

  Centralne Biuro Antykorupcyjne wyposażone w możliwość prowadzenia działań operacyjnych byłoby pierwszą służbą specjalną w Polsce, która organizacyjnie nie byłaby podporządkowana strukturom innych instytucji, które walczą z korupcją.
 • Po wakacjach ruszy silna policja skarbowa

  1 września 2003 r. do akcji wkroczy kolejna służba specjalna o nowych, szerokich uprawnieniach - wywiad skarbowy. W obawie przed nadużyciami organizacje przedsiębiorców oraz posłowie opozycyjni zapowiadają apel do prezydenta o zawetowanie przepisów.