Służące

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Służące (tytuł filmu 2011) ,

Artykuły - Służące (10)

 • Najlepsi aktorzy w "Służących"

  Najlepsi aktorzy w "Służących"

  "Służące" - dramat społeczny w reżyserii Tate'a Taylora - triumfował podczas niedzielnej (29 stycznia) ceremonii rozdania nagród SAG (Screen Actors Guild). Film otrzymał aż trzy statuetki.
 • Najlepsze aktorki w "Służących"?

  Najlepsze aktorki w "Służących"?

  Gwiazdy filmu "Służące" - Viola Davis, Jessica Chastain i Octavia Spencer, otrzymały nominacje do prestiżowej nagrody amerykańskiej Gildii Aktorów Kinowych (Screen Actors' Guild). Na statuetkę SAG ma również szansę cały aktorski zespół filmu w reżyserii Tate Taylor.
 • Tylko dla kobiet?!

  Tylko dla kobiet?!

  Od 4 listopada na naszych ekranach gości film "Służące", który z pewnością dołączy do grona najbardziej "kobiecych" produkcji ostatnich lat, obok tak znanych tytułów, jak "Godziny" czy "Lejdis".
 • Ignorantka czy kobieta okrutna?

  Ignorantka czy kobieta okrutna?

  Bryce Dallas Howard gra jedną z głównych ról w filmowej adaptacji bestsellerowej powieści Kathryn Strockett "Służące". Młoda aktorka wciela się w kobietę poświęcającą się małżeńskim obowiązkom i konserwatywną aktywistkę społeczną. Film zadebiutuje na ekranach polskich kin 4 listopada.
 • "Służące": BOHATER: MISSISIPI

  Dla Tate'a nie ulegało wątpliwości, że absolutnie konieczne było kręcenie w miejscu akcji filmu - w stanie Missisipi, bo ani inne lokalizacje, ani praca w studiu nie mogły oddać niepowtarzalnej specyfiki tego regionu. - To kwintesencja Południa, niezwykłe miejsce pełne równie niezwykłych, czasem ekscentrycznych postaci. Nie przypadkiem tak wielu pisarzy z naszych okolic zyskało uznanie. Oni przeważnie niczego nie wymyślali, w sensie fantazjowania. Tylko z talentem opisywali, co było i jest - mów
 • "Służące": ŚWIETNA ROBOTA DZIEWCZYNO

  Reżyser i scenarzysta Tate Taylor oraz Kathryn Stockett, autorka wielkiego bestsellera "Służące" ("The Help" - ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy - w Polsce wyd. Media Rodzina), znają się i przyjaźnią od lat. Wychowali się oboje w mieście Jackson w stanie Missisipi w latach 70. Z producentem Brunsonem Greenem zaprzyjaźnił się Taylor podczas festiwalu bluesowego w Jackson osiemnaście lat temu; z czarnoskórą aktorką Octavią Spencer zaś podczas realizacji "Czasu zabijania" (według powieści Joh
 • "Służące": WYKONAWCY, TWRÓCY

  Wykonawcy: Emma Stone Eugenia "Skeeter" Phelan Viola Davis Aibileen Clark Bryce Dallas Howard Hilly Holbrook Sissy Spacek Missus Walters Octavia Spencer Minny Jackson Jessica Chastain Celia Foote Cicely Tyson Constantine Jefferson Mike Vogel Johnny Foote Ahna O'Reilly Elisabeth Leefolt Allison Janney Charlotte Phelan Anna Camp Jolene French Eleanor Henry Mae Mobley Emma Henry Mae Mobley Chris Lowell Stuart Whitwo
 • "Służące": AUTENTYZM

  Twórcy doskonale zdawali sobie sprawę, że kluczową kwestią jest właściwa obsada. Armia czytelników już zdążyła przecież pokochać postaci przedstawione w powieści. - Zasadę, którą się kierowałem, można nazwać regionalnym autentyzmem - wyznał reżyser. - Zwracałem uwagę na akcent i mowę ciała aktorek. Musiałem je sobie wyobrazić w Missisipi i zobaczyć, że są jego częścią.
 • Emma Stone: Młoda gwiazda "Służących"

  Emma Stone: Młoda gwiazda "Służących"

  Główną rolę w opartym na bestsellerowej powieści Kathryn Stockett filmie "Służące", który na naszych ekranach zagości 4 listopada, zagrała 23-letnia dziś Emma Stone. Ta młoda aktorka ma już na koncie wielkie sukcesy - w horrorze "Zombieland", komediach "Supersamiec" i "Łatwa dziewczyna", a niedawno partnerowała Ryanowi Gosslingowi w "Kocha, lubi, szanuje".
 • Czarnoskóre służące na fali!

  Czarnoskóre służące na fali!

  Najpierw była książka Kathryn Stockett "The Help", która sprzedała się w USA w przeszło trzech milionach egzemplarzy. Potem powstał film, który przez kilka tygodni utrzymuje się na szczycie amerykańskiego box office'u, mimo ogromnej konkurencji ze strony czysto rozrywkowych produkcji.

Zdjęcia - Służące (18)

 • film.interia.pl
  "Służące"
 • film.interia.pl
  "Służące"
 • film.interia.pl
  "Służące"
 • film.interia.pl
  "Służące"
 • film.interia.pl
  "Służące"
 • film.interia.pl
  "Służące"