słupy

Artykuły - Słupy (28)

 • Oszuści dla 1000 zł oszczędności odpuszczją

  Oszuści dla 1000 zł oszczędności odpuszczją

  Oszustwa metodą "na wnuczka" i "na policjanta" - mimo kampanii policyjnych - są nadal popularne wśród grup przestępczych.
 • Koniec klauzuli obejścia opodatkowania!

  Koniec klauzuli obejścia opodatkowania!

  Wprowadzenie klauzuli obejścia prawa, która ma przeciwdziałać unikaniu przez firmy opodatkowania, przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, którym dziś ma zająć się rząd.
 • Usunięcie słupa z nieruchomości nie takie proste

  Usunięcie słupa z nieruchomości nie takie proste

  Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w przypadku chęci zakupu nieruchomości na której posadowiony jest słup energetyczny lub stacja transformatorowa (stacja trafo) należy dokładnie przemyśleć, czy godzimy się na posiadanie nieruchomości z takim słupem wysokiego napięcia lub stacją transformatorową, gdyż ewentualne usunięcie tych urządzeń nie będzie proste.
 • MF: Właściciele działek powinni płacić PIT od dochodu za słupy i kable

  MF: Właściciele działek powinni płacić PIT od dochodu za słupy i kable

  Ministerstwo Finansów zaproponowało, by właściciele działek płacili podatek od wynagrodzenia otrzymywanego od firm energetycznych, gazowych i wodociągowych za słupy, kable, rury i inne urządzenia zainstalowane na gruntach w ramach tzw. służebności przesyłu.
 • Konflikt o ziemię. Resort rolnictwa zajmie się problemem "słupów"

  Konflikt o ziemię. Resort rolnictwa zajmie się problemem "słupów"

  Ministerstwo Rolnictwa zamierza ustalić nowe zasady przeprowadzania przetargów na zakup ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych, aby wyeliminować tzw. słupy. Rolnicy alarmują, że nie mają szans na powiększenie i rozwój gospodarstw, ponieważ grunty są wykupywane przez obcokrajowców. Jednak Marek Sawicki, poseł PSL i były minister rolnictwa zwraca uwagę, że część rolników nie chce kupować ziemi, woli ją dzierżawić.
 • Koszmarny wypadek accorda type R. Czyja to wina?

  Koszmarny wypadek accorda type R. Czyja to wina?

  Po wypadku Roberta Kubicy na łamach naszego serwisu opublikowaliśmy tekst pt. "Słupy, barierki, reklamy. To one zabijają kierowców!".
 • Istotna informacja

  Zarząd Alumast S.A. w upadłości układowej informuje, iż wprowadził do swojej oferty produktowej kompozytowe lampy autonomiczne LEDAL oraz kompozytowe słupy oświetleniowe w wersji łamanej. Kompozytowa lampa autonomiczna to nowatorskie rozwiązanie w zakresie konstrukcji oprawy oświetleniowej ze źródłem światła typu Led, jak i samego sposobu zainstalowania na słupie ogniwa fotowoltaicznego. Kompozytowy słup oświetleniowy w wersji łamanej składa się z dwóch rur oraz łącznika zawiasoweg
 • Istotne zamówienie

  Zarząd Alumast S.A. w upadłości układowej informuje, iż 29 września 2010 roku otrzymał zamówienie na kompozytowe słupy oświetleniowe. Dostawa słupów oświetleniowych będzie realizowana dla jednego z zakładów energetycznych z południowej Polski. Zamówienie opiewa na kwotę 228.110,62 zł brutto. Termin realizacji dostawy to październik/ listopad 2010r. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika nr 3 do Uchwały nr 147/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA z dnia 1 marca 2
 • Istotna informacja

  Zarząd Alumast S.A. w upadłości układowej informuje, iż wprowadził do swojej oferty produktowej kompozytowe słupy oświetleniowe, z powłoką z refleksyjnych mikrokulek szklanych i uzbrojone w taśmy LED, przeznaczone do oświetlenia bezpiecznych przejść dla pieszych. Produkt został doceniony przez komisję konkursową na targach ENERGETAB w Bielsku-Białej, w kategorii szczególnie wyróżniającego się wyrobu otrzymał brązowy medal. Kapituła konkursowa, co roku, ze zgłoszonych produktów wybiera 3
 • Istotne zamówienie

  Zarząd Alumast S.A. w upadłości układowej informuje, iż 25 sierpnia 2010 roku otrzymał od firmy ES-SYSTEM S.A. zamówienie na kompozytowe słupy oświetleniowe. Zamówienie opiewa na kwotę 95.257,60 złotych brutto. Termin realizacji dostawy to wrzesień-październik 2010r. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika nr 3 do Uchwały nr 147/2007 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA z dnia 1 marca 2007 r. z późn. zm. "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym syst