Słubice

Synonimy:
Słubicach,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Słubice (38)

 • Słubice: Wielka awantura i szturm na urząd

  Słubice: Wielka awantura i szturm na urząd

  W starostwie powiatowym w Słubicach od kilku miesięcy trwa ostry spór między dwoma starostami, o to który z nich ma sprawować funkcję. W piątek nad ranem jeden z mężczyzn miał wtargnąć do budynku i zdemolować drzwi do gabinetu. W wyniku szarpaniny ranna została jedna z radnych - relacjonuje TVN 24.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Uchodźcy w Słubicach zaczepiają mieszkańców

  "Dziennik Gazeta Prawna": Uchodźcy w Słubicach zaczepiają mieszkańców

  Lubuskie jako pierwszy region w Polsce zaczęło odczuwać niemiecki kryzys migracyjny. Doszło już do pierwszych incydentów - twierdzi w rozmowie z dziennikiem wojewoda Władysław Dajczak.
 • Wypadek na drodze krajowej nr 29 w pobliżu Słubic. Droga odblokowana

  Wypadek na drodze krajowej nr 29 w pobliżu Słubic. Droga odblokowana

  Policja przywróciła ruch na drodze krajowej nr 29 w pobliżu Słubic (Lubuskie). Była ona zablokowana po wypadku z udziałem auta osobowego i ciężarówki - poinformował PAP Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji.
 • Kierowca znalazł na poboczu zwłoki bez głowy

  Kierowca znalazł na poboczu zwłoki bez głowy

  Lubuscy policjanci ustalają okoliczności śmierci 42-letniego obywatela Białorusi, którego ciało bez głowy znalazł na drodze nr 29 między Cybinką a Słubicami jeden z kierowców.
 • Uniwersytet obywatelski dla dzieci w Słubicach

  W roku akademickim 2012/2013 w Słubicach (woj. lubuskie) rozpocznie działalność uniwersytet dla dzieci. Zapisy na uczelnię o profilu obywatelskim trwają od 5 do 27 września. W zajęciach będą mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z powiatu słubickiego.
 • Nowy bazar w Słubicach już otwarty

  W przygranicznych Słubicach otwarto nowoczesny bazar, który powstał na gruzach poprzedniego, zniszczonego przez pożar w 2007 roku. Łączna powierzchnia bazaru to 16 tys. metrów kwadratowych. Na tym terenie znajduje się 425 stanowisk handlowych, są też parkingi i toalety.
 • Zakończyła się budowa nowego bazaru w Słubicach

  W Słubicach (woj. lubuskie) zakończyła się budowa miejskiego bazaru. Poprzedni został zniszczony przez pożar w 2007 roku. Nowe targowisko, które powstało w tym samym miejscu, zostanie otwarte w połowie października 2011 roku.
 • Po 21 latach przyznał się do zabójstwa. Dręczyło go sumienie

  Po 21 latach przyznał się do zabójstwa. Dręczyło go sumienie

  Podczas tygodnia ofiar przestępstw do prokuratury w Słubicach przeszedł mężczyzna, który przyznał się do popełnienia w 1990 roku zabójstwa. 56-latek usłyszał zarzut, a w poniedziałek został aresztowany przez sąd.
 • Spada poziom Wisły w Wyszogrodzie

  Spada poziom Wisły w Wyszogrodzie

  Poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu (Mazowieckie) zaczął się obniżać. Rzeka podnosi się nadal w okolicach Kępy Polskiej. Według powiatowego sztabu kryzysowego w Płocku, to efekt spływania Wisłą fali wezbraniowej od strony Warszawy.
 • Pomoc lokalowa dla powodzian z gmin Słubice i Gąbin

  Na terenie gmin Słubice i Gąbin poszkodowani przez powódź, która dotknęła ten region dwukrotnie - pod koniec maja i na początku czerwca - nie mieszkają już w kontenerach.