SLS

Artykuły - SLS (33)

 • Rakieta SLS gotowa do testów

  Rakieta SLS gotowa do testów

  Start programu Artemis jest coraz bliżej. Do 2024 r. na powierzchni Księżyca ma stanąć kolejny mężczyzna i pierwsza kobieta w historii. Będzie to możliwe dzięki NASA Space Launch System (SLS), najpotężniejszej rakiecie nośnej, jaką kiedykolwiek zbudowano. Jej szkielet jest już gotowy.
 • 1,16 mld dol. na silniki RS-25

  1,16 mld dol. na silniki RS-25

  NASA podpisała kontrakt z firmą Aerojet Rocketdyne na wznowienie produkcji silników RS-25. Mają one trafić na wyposażenie rakiet kosmicznych Space Launch System (SLS), które wezmą udział m.in. w załogowych lotach na Marsa.
 • RS-25 ma się doskonale

  RS-25 ma się doskonale

  NASA przeprowadziła kolejny pomyślny test silnika RS-25, który w przyszłości wyniesie w przestrzeń kosmiczną statek załogowej misji na Marsa – czytamy na łamach serwisu Engadget.
 • NASA pracuje nad nową olbrzymią rakietą

  Agencja NASA pracuje nad nową rakietą, która swymi rozmiarami i mocą przewyższy wszystkie dotychczasowe, łącznie z legendarnym Saturnem V, który był używany w programie Apollo do lotów na Księżyc. We wtorek podano nieco szczegółów tego projektu.
 • Testowe odpalenie silnika RS-25 dla rakiety SLS

  Testowe odpalenie silnika RS-25 dla rakiety SLS

  Sercem nowej, dużej rakiety budowanej przez Amerykanów (SLS – Space Launch System) będą testowane obecnie silniki RS-25.
 • Propozycja budżetu NASA na rok fiskalny 2016

  Propozycja budżetu NASA na rok fiskalny 2016

  Biały Dom zaprezentował propozycję budżetu NASA na kolejny rok fiskalny. Ujęto w niej m.in. rozpoczęcie pracy nad misją bezzałogową do Europy.
 • Pierwszy start SLS opóźnia się

  Pierwszy start SLS opóźnia się

  NASA opóźniła pierwszy start ciężkiej rakiety programu Space Launch System (SLS) – donosi Slashgear.
 • Boeing konstruuje pierwszy stopień SLS

  Boeing konstruuje pierwszy stopień SLS

  Boeing rozpoczyna budowę pierwszego stopnia ciężkiej rakiety nośnej programu Space Launch System (SLS). To ona wyniesie na orbitę załogowe i bezzałogowe pojazdy misji na Księżyc i Marsa.
 • NASA testuje silnik RS-25

  NASA testuje silnik RS-25

  Na zdjęciu został uwieczniony test silnika RS-25. W przyszłości cztery takie jednostki wyniosą w przestrzeń kosmiczną nową rakietę nośną NASA o nazwie Space Launch System (SLS).
 • Oto najszybsze seryjnie produkowane auto elektryczne

  Oto najszybsze seryjnie produkowane auto elektryczne

  Elektryczny Mercedes SLS AMG Coupe Electric Drive przejechał północną pętlę toru Nurburgring w czasie 7:56.234 m. To rekordowy wynik, do tej pory żaden seryjny samochód z napędem elektrycznym nie zdołał przełamać bariery ośmiu minut.