slow

Artykuły - Slow (78)

 • Jak zwolnić i zacząć wreszcie żyć?

  Jak zwolnić i zacząć wreszcie żyć?

  Gdy obudziła się, światło dotknęło boleśnie jej oczu. Nie wiedziała, gdzie jest i co się stało. Po chwili obrazy zaczęły powoli pojawiać się w pamięci. Zaczęły wracać hałasy i emocje dnia, w którym… Lilka nie pamiętała momentu, gdy urwał jej się film.
 • Diversity Changemakers - konferencja, która udowadnia, że biznes może mieć ludzką twarz

  Diversity Changemakers - konferencja, która udowadnia, że biznes może mieć ludzką twarz

  Już jutro, 22 września w Krakowie odbędzie się wyjątkowa konferencja skupiającą największe firmy, władze Miasta, przedstawicieli nauki, którzy będą dyskutowali o tym, jak sprawić, aby biznes miał ludzką twarz, jak dostrzec człowieka w pracy, jak zarządzać w rytmie slow.
 • W arsenale tylko słowa

  Dziś wydarzenie dnia jest tylko jedno - jest nim oczywiście posiedzenie ECB. Nie oczekujemy jakichkolwiek zmian w parametrach polityki monetarnej, ale - jak zawsze - konferencję prasową prezesa Draghiego należy traktować jako źródło potencjalnych zaskoczeń. Silne euro i niskie oczekiwania inflacyjne, to dwa problemy ECB, które mogą wywołać załagodzenie tonu przez Radę Prezesów.
 • Słowami tej fali nie zatrzymasz

  USD/JPY korekcyjnie rośnie w kierunku 109,00. Warto odnotować wypowiedzi Ministra Finansów Aso, który zwrócił uwagę, że gwałtowne ruchy są niepożądane i w razie konieczności władze wkroczą z interwencją.
 • Euro czeka na słowa Draghiego

  Eurostrefa: Ostateczny odczyt PMI dla przemysłu potwierdził wstępne szacunki na poziomie 52,3 pkt. (w porównaniu z grudniowym 53,2 pkt. indeks wypadł jednak gorzej).
 • Wystrzał jena po słowach Kurody

  Po piątkowym bardzo dobrym raporcie z amerykańskiego rynku, dolar wciąż pozostaje zagadkowo słaby, z kolei na fali rosnących rentowności obligacji Eurolandu, mocna pozostaje wspólna waluta. Od rana jednak zdecydowanie najsilniejszą walutą jest japoński jen, co jest pokłosiem jastrzębich słów gubernatora Banku Japonii. Co ciekawe umacnia się również AUD pomimo rozczarowujących danych z Australii oraz gołębich słów szefa Banku Australii.
 • RPP powinna dotrzymać słowa

  W trakcie sesji azjatyckiej dolar lekko zyskał wobec większości walut. Kurs EURUSD spadł do 1.1170, a USDPLN wzrósł do 3.73. Złoty nad ranem osłabia się wobec euro, a kurs EURPLN rośnie pod 4.17, natomiast stabilne w okolicach 3.88 pozostają notowania CHFPLN.
 • Słowa Yellen w centrum uwagi

  Początek tygodnia przyniósł kontynuację stosunkowo wysokiej zmienności na eurodolarze.
 • Tylko dwa słowa

  Do świąt został jeszcze ponad tydzień, ale dla inwestorów na rynku walut liczy się tylko jedno. A w zasadzie dwa, dwa słowa, które znikną lub nie znikną z komunikatu FOMC w najbliższą środę. W zasadzie od tego zależeć będzie, czy dolar zakończy rok mocnym akcentem.
 • Po słowach szefa EBC

  Nie można powiedzieć, by Mario Draghi wykluczył wczoraj luzowanie ilościowe w Strefie Euro albo przedstawił jakieś szczególnie optymistyczne oczekiwania co do kierunku rozwoju sytuacji gospodarczej w tym regionie świata.