Słońce

Artykuły - Słońce (548)

Filmy - Słońce (17)

 • Przełomowe odkrycie Polaków. Bakteria ochroni nas przed słońcem

  Grupa polskich naukowców dowiodła, że ekstrakt z bakterii z rodziny sinic może być najważniejszym składnikiem kremów do opalania. Badacze dr Adam Kiciak oraz dr Magdalena Jander opowiedzieli o swoim innowacyjnym projekcie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kangur postanowił czule zaopiekować się kotem

  Ten kot postanowił beztrosko wylegiwać się na słońcu. Kangur uznał jednak, że zwierzę potrzebuje opieki. Zatroszczył się więc o małego drapieżnika, jak o własne dziecko. (STORYFUL/x-news)
 • Jak zabezpieczyć dzieci przed słońcem?

  Gościem „Dzień Dobry TVN” był farmaceuta Marcin Korczyk, który doradzał, jak zabezpieczyć dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i jak wybrać odpowiedni krem z filtrem. – Stosowanie filtrów, szczególnie od najmłodszych lat, kiedy skóra dziecka jest delikatna, wrażliwa, jakby wpuszcza to promieniowanie głębiej, pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory skóry nawet do 50 procent - powiedział specjalista. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rodzina diabłów tasmańskich uwielbia wylegiwać się na słońcu

  Diabły tasmańskie na wolności występują jedynie na australijskiej wyspie Tasmania. Zwierzęta te stanowią w tym rejonie wielką turystyczną atrakcję, a ludzie niezwykle o nie dbają. Wygląda na to, że osobnikom uwiecznionym na nagraniu żyje się tam błogo. (STORYFUL/x-news)