słodycze

Artykuły - Słodycze (130)

 • W czasie pandemii sklepy najczęściej promowały słodycze i słone przekąski

  W czasie pandemii sklepy najczęściej promowały słodycze i słone przekąski

  W okresie pandemii sieci handlowe najczęściej promowały słodycze i słone przekąski. Głównie były to ciasta, ciastka, chipsy i czekolady. W drugiej kolejności retailerzy postawili na napoje. W tym były artykuły gazowane, soki i wody. Na trzeciej pozycji znalazły się alkohole. Wśród nich były piwa, mocne trunki oraz wina. Nabiał i desery stanowiły czwartą kategorię. Mocno promowano zwłaszcza jogurty, mleko i serki homogenizowane. Listę TOP 5 zamknęły przyprawy, sosy i dodatki.
 • Słodycze. Obiekt pożądania podczas koronakryzysu

  Słodycze. Obiekt pożądania podczas koronakryzysu

  Sprzedaż słodyczy w Niemczech bije rekordy. Przyczyną jest koronakryzys i chęć złagodzenia sobie jego skutków.
 • Czekoladowe salami

  Czekoladowe salami

  Słodki przysmak dla tych, którzy lubią oryginalnie podane desery. Zrobi wrażenie na domownikach oraz gościach.
 • Polski rynek słodyczy i przekąsek wart 17,3 mld zł

  Polski rynek słodyczy i przekąsek wart 17,3 mld zł

  Według danych agencji badawczej Nielsen, wartość rynku słodyczy i przekąsek w Polsce osiągnęła 17,3 mld PLN, co daje 13,3 proc. udziału w rynku artykułów żywnościowych. Kategoria ta odnotowała 5,4-proc. wzrost wartości sprzedaży w okresie sierpień 2018 r. - lipiec 2019 r. - wskazali w eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego w "Tygodniku Ekonomicznym PIE".
 • Apetyt na słodycze rośnie w miarę jedzenia

  Apetyt na słodycze rośnie w miarę jedzenia

  Nie pomagają rady dietetyków - Polacy nie unikają słodyczy. Przeciwnie: według raportu opublikowanego przez Innova Market Insights, w 2018 roku jeden na czterech badanych sięgał po łakocie częściej, niż zdarzało mu się to do tej pory.
 • Obłędny i niskokaloryczny mus czekoladowy

  Obłędny i niskokaloryczny mus czekoladowy

  Mus czekoladowy wcale nie musi być bombą kaloryczną. Zamiast białek użyj wody po cieciorce!
 • Słodkie desery nie muszą być takie złe

  Słodkie desery nie muszą być takie złe

  Wybór kalorycznego deseru na początku posiłku sprawia, że łącznie spożywa się mniej kalorii – wskazuje badanie zespołu z University of Arizona.
 • ​12 ciekawych faktów o słodyczach

  ​12 ciekawych faktów o słodyczach

  Kto wymyślił cukierki? Skąd się wzięła nazwa popularnego batona? Który deser jest najmniej kaloryczny? Oto garść ciekawostek na temat słodyczy. Kto kocha słodkości, niech przeczyta!
 • Nie wręczajcie dzieciom słodyczy na święta

  Nie wręczajcie dzieciom słodyczy na święta

  Słodycze są źródłem bezwartościowych kalorii i szkodzą zdrowiu, zwłaszcza najmłodszych dzieci – przekonuje ekspert żywieniowy programu edukacyjnego „1000 pierwszych dni dla zdrowia” Anna Sobolewska-Wawro. Dlatego lepiej nie dodawać ich do świątecznych prezentów.
 • Wszystkie sklepowe słodycze można zrobić w zdrowych wersjach

  Wszystkie sklepowe słodycze można zrobić w zdrowych wersjach

  Według danych z 2016 roku przychody ze sprzedaży słodyczy na świecie wyniosły 190 miliardów dolarów! W konsumpcji batonów, czekolad i ciastek przodują Amerykanie, ale Polacy też nie mają powodów do dumy. Przeciętny rodak zjada bowiem aż 4,6 kilogramów łakoci rocznie. O zagrożeniach, jakie niesie za sobą tak wysokie spożycie gotowych słodyczy oraz ich zdrowych zamiennikach rozmawiam z Karoliną Gawrońską - autorką bloga "Savory or sweet?" i książki "Wegańskie słodycze".

Filmy - Słodycze (150)

 • Maluch walczy ze sobą, żeby nie zjeść cukierków

  Kto nie pamięta tajemniczej skrytki, w której rodzice chowali słodycze? Tajemniczej oczywiście dlatego, że zawsze w wielkiej tajemnicy się do niej dobieraliśmy. Z jakiegoś powodu rodzice nie udostępniają swoim pociechom nieograniczonych ilości łakoci. Co więcej, czasem wystawiają je na takie jak ta, nadludzkie próby charakteru. Bohater filmu musiał zmierzyć się z leżącymi obok cukierkami, których mama nie pozwoliła mu jeść. Gdy wyszła, nastąpił czas prawdziwej walki! Zobaczcie, kto wyszedł z niej obronną ręką.
 • Pies najlepszym przyjacielem człowieka. Ten to prawdziwy spryciarz!

  Ten pies to prawdziwy spryciarz. Zdolny border collie potrafi sam otwierać lodówkę! A to nie wszystko, bo właściciel nauczył go też przynoszenia z niej produktów. Zobaczcie tylko jak słodyczowy pomocnik radzi sobie z trudnym zadaniem. (STORYFUL/x-news)
 • Zafascynowany golden retriever przy ladzie z kandyzowanymi jabłkami

  Tak właśnie wygląda psie szczęście. Dallas mógł przyglądać się temu, jak powstają kandyzowane jabłka w Walt Disney World Resort i na jego pysku pojawił się uśmiech. Nic dziwnego, w końcu wyglądają na naprawdę smaczne! (STORYFUL/x-news)
 • Nie zadzieraj z głodnym wielbłądem

  Para głodnych wielbłądów zaatakowała mężczyznę siedzącego w samochodzie w Dubaju. Zwierzęta próbowały zabrać kromkę chleba, którą ofiara trzymała w ręku. Jeden z wielbłądów włożył swoją głowę do pojazdu przez otwarte okno i rozpoczął walkę z mężczyzną. Kiedy był już blisko zdobycia kanapki, do środka wtargnął drugi wielbłąd, który wykorzystał zamieszanie i zabrał smakołyk. (STORYFUL/x-news)