słodycze

Artykuły - Słodycze (132)

 • Walentynki będą w tym roku tańsze

  Walentynki będą w tym roku tańsze

  Osoby które obchodzą walentynki, muszą się liczyć z tym, że więcej niż przed rokiem przyjdzie im zapłacić za obiad z restauracji. Droższe będą też bilety do kina. Za to potężnie spadły ceny róż. Głównie dlatego koronawalentynki będą tańsze.
 • Po 113 latach Czesi przestaną produkować Lentilky

  Po 113 latach Czesi przestaną produkować Lentilky

  Czekoladowe cukierki pokryte kolorową, chrupiącą polewą zna chyba każdy. Dla wielu z nas Lentilky to smak dzieciństwa. Niestety, wkrótce będziemy musieli się z nim pożegnać. Od wiosny przyszłego roku cukierki te będą produkowane wyłącznie w niemieckim Hamburgu – czytamy na stronie rp.pl. Powodem jest zmiana receptury oraz opakowania.
 • W czasie pandemii sklepy najczęściej promowały słodycze i słone przekąski

  W czasie pandemii sklepy najczęściej promowały słodycze i słone przekąski

  W okresie pandemii sieci handlowe najczęściej promowały słodycze i słone przekąski. Głównie były to ciasta, ciastka, chipsy i czekolady. W drugiej kolejności retailerzy postawili na napoje. W tym były artykuły gazowane, soki i wody. Na trzeciej pozycji znalazły się alkohole. Wśród nich były piwa, mocne trunki oraz wina. Nabiał i desery stanowiły czwartą kategorię. Mocno promowano zwłaszcza jogurty, mleko i serki homogenizowane. Listę TOP 5 zamknęły przyprawy, sosy i dodatki.
 • Słodycze. Obiekt pożądania podczas koronakryzysu

  Słodycze. Obiekt pożądania podczas koronakryzysu

  Sprzedaż słodyczy w Niemczech bije rekordy. Przyczyną jest koronakryzys i chęć złagodzenia sobie jego skutków.
 • Czekoladowe salami

  Czekoladowe salami

  Słodki przysmak dla tych, którzy lubią oryginalnie podane desery. Zrobi wrażenie na domownikach oraz gościach.
 • Polski rynek słodyczy i przekąsek wart 17,3 mld zł

  Polski rynek słodyczy i przekąsek wart 17,3 mld zł

  Według danych agencji badawczej Nielsen, wartość rynku słodyczy i przekąsek w Polsce osiągnęła 17,3 mld PLN, co daje 13,3 proc. udziału w rynku artykułów żywnościowych. Kategoria ta odnotowała 5,4-proc. wzrost wartości sprzedaży w okresie sierpień 2018 r. - lipiec 2019 r. - wskazali w eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego w "Tygodniku Ekonomicznym PIE".
 • Apetyt na słodycze rośnie w miarę jedzenia

  Apetyt na słodycze rośnie w miarę jedzenia

  Nie pomagają rady dietetyków - Polacy nie unikają słodyczy. Przeciwnie: według raportu opublikowanego przez Innova Market Insights, w 2018 roku jeden na czterech badanych sięgał po łakocie częściej, niż zdarzało mu się to do tej pory.
 • Obłędny i niskokaloryczny mus czekoladowy

  Obłędny i niskokaloryczny mus czekoladowy

  Mus czekoladowy wcale nie musi być bombą kaloryczną. Zamiast białek użyj wody po cieciorce!

Filmy - Słodycze (143)

 • Wprawiła mamę w osłupienie. Wszystko dla... słodyczy

  Chcesz ukryć słodycze przed swoim dzieckiem? Lepiej dobrze przemyśl kryjówkę. Okazuje się, że wysokie szafki wcale nie są stuprocentowym zabezpieczeniem. Co zwinniejszy, a może co bardziej żądny łakoci maluch z łatwością dobierze się do nawet najlepiej przygotowanej skrytki. Choćby oznaczało to wspinanie się po lodówce. Zobaczcie sami!
 • Maluch walczy ze sobą, żeby nie zjeść cukierków

  Kto nie pamięta tajemniczej skrytki, w której rodzice chowali słodycze? Tajemniczej oczywiście dlatego, że zawsze w wielkiej tajemnicy się do niej dobieraliśmy. Z jakiegoś powodu rodzice nie udostępniają swoim pociechom nieograniczonych ilości łakoci. Co więcej, czasem wystawiają je na takie jak ta, nadludzkie próby charakteru. Bohater filmu musiał zmierzyć się z leżącymi obok cukierkami, których mama nie pozwoliła mu jeść. Gdy wyszła, nastąpił czas prawdziwej walki! Zobaczcie, kto wyszedł z niej obronną ręką.
 • Złodziej przyłapany na kradzieży słodyczy. Kto to?

  Ten mały, futerkowy złodziej został przyłapany na śmiałej kradzieży w środku dnia w osiedlowym sklepie. Czy poniesie konsekwencje?
 • Domowa biała czekolada z lawendą

  Gorąca czekolada to deser, który zaspokaja nawet największych łasuchów. Płynna, gęsta, sycąca, pełna wybornego, delikatnego, smaku - to doskonałe słodycze! Również w domu możecie zrobić przepyszną gorącą czekoladę - ta idealnie nadaje się do przyprawiania jej nietypowymi, ale zawsze doskonałymi w smaku dodatkami. Zobaczcie nasz przepis na domową, białą czekoladę z dodatkiem aromatycznej lawendy - ten smak was zaskoczy!