słodkie

Artykuły - Słodkie (-6)

 • Walka z otyłością dzieci - w Wielkiej Brytanii opodatkowane będą słodkie napoje

  Walka z otyłością dzieci - w Wielkiej Brytanii opodatkowane będą słodkie napoje

  Brytyjski minister finansów George Osborne poinformował w środę o planach wprowadzenia w ciągu dwóch lat podatku na bezalkoholowe napoje słodzone, co ma na celu walkę z otyłością wśród dzieci. Zapowiedź taką złożył w czasie prezentacji budżetu w parlamencie.
 • Jak słodka jest Francja?

  Francja obchodzi dzisiaj swoje narodowe święto. Wielu rodaków tak kocha ten kraj, że piszą na murach wręcz France = paradis (Francja = raj). Dla wielu ludzi tak na pewno jest - decydują o tym bogactwo, przyjazny klimat, życiowy luz. Jak to widać z Lyonu, trzeciej aglomeracji Francji, stolicy regionu Rodan-Alpy, kulinarnej stolicy państwa, dawnego tkackiego giganta, który specjalizował się w jedwabiu?
 • Amerykanie opodatkowali słodkie napoje - 1 cent za uncję "sody"

  Od 1 stycznia 2015 w kalifornijskim Berkeley napoje gazowane i inne słodkie napoje, a także syropy słodzące zostaną obłożone nowym podatkiem - 1 cent za uncję (28 ml). Daninę zapłacą dystrybutorzy.
 • Słodkie bąbelki ze słoną akcyzą

  Słodkie bąbelki ze słoną akcyzą

  Resort finansów analizuje możliwość opodatkowania napojów gazowanych zawierających cukier.

Filmy - Słodkie (2)

 • To najbardziej uroczy piesek preriowy na świecie

  Nic bardziej słodkiego w dniu dzisiejszym was nie spotka. Piesek preriowy w ubranku.
 • Przepis na pierogi z serem

  Pierogi z serem to świetna, klasyczna propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają mączne potrawy na słodko! Choć najpopularniejsze są wytrawne pierogi ruskie, chętnie przyrządzamy też pierogi z serem na słodko. Twarożek w farszu nabiera wtedy wyjątkowego smaku, a całość smakuje jak najpyszniejszy deser. Zobaczcie, jak zrobić pierogi z serem - to poradnik nie tylko dla tych, którzy dotąd bali się lepienia pierożków!